• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Росія витратить гроші від "Північного потоку-2" на зброю, — посол Польщі

Російський газопровод "Північний потік-2" є не економічним, а політичним проєктом, який становить небезпеку для всієї Європи

Бартош Ціхоцькі
Бартош Ціхоцькі / gov.pl
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцькі в інтерв’ю Главкому, передає "ДС".

Так, дипломат підкреслив, що Росія протягом 30 років використовувала енергетичні інструменти для досягнення політичних цілей, тому було би наївним вважати, що після отримання такого потужного інструмента, як «Північний потік-2», вона не використовуватиме його для досягнення політичної мети.

За словами посла, особливо обурює те, що цей проєкт реалізується під час збройної агресії проти Грузії і проти України.

«Ми маємо розуміти, що грошові прибутки, які вони отримуватимуть від «Північного потоку-2», підуть не на реформи, зростання інвестицій, торгівлю, а на ракети, танки, кораблі, які приносять смерті для сусідів Росії. Ми плануємо і надалі працювати у тому напрямку, щоб переконати наших союзників, зокрема Німеччину і США, що реалізацію цього проєкту потрібно затримати», — сказав Ціхоцькі.

Як писала "ДС", США відмовилися вводити санкції проти компанії-оператора будівництва і її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Вашингтона.

Прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua