• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Росія поскаржилася на Україну до ЄСПЛ

Росія поскаржилася на Україну до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні російської Генпрокуратури, передає "ДС".

"В рамках переданих від Мінʼюсту Росії в липні 2021 року повноважень щодо забезпечення представництва і захисту інтересів Російської Федерації в Європейському Суді з прав людини (далі — Європейський Суд) Генеральною прокуратурою Російської Федерації 20.07.2021 від імені Російської Федерації на підставі статті 33 Конвенції про захист прав людини і основних свобод від 04.11.1950 (далі — Конвенція) подано скаргу "Росія проти України", — йдеться в повідомленні.

Це перша в історії Росії про міждержавну заяву, яка подана російською владою до ЄСПЛ, ідеться в матеріалах, опублікованих на сайті відомства. Скарга стосується подій, що послідували "за насильницькою зміною влади в Україні в лютому 2014 року".

"Скарга стосується таких основних груп порушень: відповідальність влади України за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми, які в тому числі мали місце на площі Незалежності в Києві (Майдані) і в Будинку профспілок в Одесі в 2014 році, а також на Донбасі в ході проведення так званої "антитерористичної операції", — пишуть окупанти.

Відзначимо, що, згідно з прийнятими поправками до Конституції, Росія може не виконувати рішення ЄСПЛ, а її національне право стоїть вище міжнародного.

Як повідомляла "ДС", 12 липня на сайті Кремля зʼявилася стаття президента РФ Володимира Путіна про нібито історичну єдність росіян і українців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua