• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Путін — хайло. Що повинна пояснити росіянам Ольга Скабєєва

ДД і МЗС РФ глибоко стурбовані українськими вболівальниками, які заспівали легендарну пісню про Путіна на матчі Україна — Північна Македонія. Що ж може у відповідь зробити Росія?

Українські вболівальники на матчі попереднього раунду Євро-2020 між командами Україна — Північна Македонія 17 червня 2021 р.
Українські вболівальники на матчі попереднього раунду Євро-2020 між командами Україна — Північна Македонія 17 червня 2021 р. / EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

У тексті присутня ненормативна лексика — але як без неї говорити про те, що для Росії сакрально і потаємно?

Вісім тисяч українських уболівальників протягом усього матчу активно підтримували збірну України, яка перемогла в результаті з рахунком 2:1. Не обійшлося і без легендарної пісні "Путін — х*йло", яку вже традиційно співають на всіх футбольних аренах.

Х*йло! Як багато в цьому звуці для серця російського злилося

Тут ключове слово — "традиційно". Пісню, придуману харківськими вболівальниками, співають з 30 березня 2014 року, і це стало традицією, яка, ймовірно, переживе не тільки Путіна, але, можливо, і саму Росію. Росіяни якийсь час мляво огризались, але, врешті-решт, змирилися — а куди ж їм було подітися проти традиції?

І раптом, раптово, російську громадськість накрив приступ обурення. Чого б це? Що змінилося? Може бути, Байден обнадіяв Путіна, сказавши йому, що той не х*йло? Або не зовсім х*йло на тлі, наприклад, Лукашенка?

Як би там не було, але росіяни раптом піднеслися духом і спробували перейти в контратаку, з гучними криками "Ура!", "Слава Росії" і, само собою, "Путін — не х*йло". Втім, з останнім гаслом є важливі нюанси, і ми до них зараз доберемося.

Х*йло не пройде!

Реклама на dsnews.ua

Член комітету Держдуми з фізичної культури, спорту, туризму і у справах молоді Дмитро Свищев закликав відреагувати на образу українськими фанатами президента Росії Володимира Путіна, але, на жаль, не уточнив, як саме. Фактично Свищев все звалив на УЄФА, закликавши її заборонити українським уболівальникам вхід на наступні матчі Євро, оштрафувати ФФУ, провести розслідування і "покарати організаторів акції по повній строгості", але так і не сказав, що повинні зробити самі російські вболівальники і російська влада. Така спроба відморозитись і перевести стрілки виглядає щонайменше несерйозно. Адже відповідна реакція російських фанатів — найочевидніша і природна відповідь в даній ситуації.

Олімпійська чемпіонка і теж депутат Держдуми Світлана Журова виступила більш конкретно, заявивши, що не можна ображати інших людей, навіть якщо вони х*йло. "Ображати будь-яку людину, хто б це не був, не можна. Можна висловити свою думку іншими словами. Будь-які такі образи повинні серйозно каратися в будь-якій країні. Наше МЗС може подати в суд позов за образу особи і гідності нашого президента. Це так просто залишати не можна", — заявила Журова, не уточнивши, правда, в який саме суд слід звертатися із заявою: Басманний або Європейський.

Але мовчання МЗС РФ дійсно виглядає дивно, як, до речі, і мовчання Дмитра Пєскова. Ні Пєсков, ні прессекретар МЗС Захарова не виступили із заявою про те, що Путін — а, власне, хто він, містер Путін? Х*йло або Нех*йло? Ця різниця вкрай важлива, адже якщо «не Х*йло" несе в собі тільки голе заперечення "Х*йла", то "Нех*йло" вводить в обіг абсолютно нове поняття, антитезу "Х*йла", що розкриває і тлумачить якості Путіна під зовсім іншим кутом сприйняття. Таким чином, питання про те, хто ж такий Путін на думку росіян: «не Х*йло" або "Нех*йло" знаходить концептуальний сенс. Можливо, Держдума повинна прийняти з цього приводу спеціальну постанову або навіть закон, який покладе край всяким різночитанням і невірним тлумаченням. Визначившись ж з тим, ким, власне, є Путін — не-Х*йлом або Нех*йлом, Росія зможе приступити до трансляції своєї точки зору на весь навколишній їй ворожий і русофобський світ.

Заборонити чехів — і х*й з ними

У тому, що стосується доведення до всього світу російського погляду на Х*йло і Нех*йло, проглядається безліч можливих способів і можливостей.

Перш за все, необхідно вручити офіційну дипломатичну ноту МЗС Румунії, де проводився матч, детально пояснивши і обґрунтувавши в ній, що Путін — Нех*йло. Паралельно з цим слід заборонити все чеське, щоб румуни зрозуміли, що з ними не жартують. Чехія вже визнана недружньою Росії державою, а чехи понаписували багато всякого неподобства, так що ні їх, ні їхню країну ні крапельки не шкода. Зокрема, Антон Чехов закликав видавлювати рабів, що є екстремізмом і прямою пропагандою геноциду за соціальною ознакою. Книги Чехова та інших чеських авторів (насамперед — Гашека. І Чапека. І Кафку теж) слід вилучити з російських бібліотек, а саму Чехію — викреслити з карти світу, як колись витерли з неї Берингову протоку в романі Ільфа і Петрова. Берингову протоку, до слова, теж не завадить прибрати, щоб нагадати Байдену і іншим американцям, чия Аляска і хто потрапить в Рай в разі ядерної війни, а хто просто здохне.

Діяти слід рішуче, і ніякі напівзаходи тут недоречні. "Путін — х*йло", та ще з маленької літери, це, як писав класик, який підлягає забороні, "звичайна собі образа найяснішого монарха, що їх сп'яну сиплють". Тут немає місця для жартів — до ситуації слід поставитися з максимальною серйозністю.

Зокрема, слід всебічно проаналізувати питання про те, наскільки і в чому саме Путін краще, ніж Х*йло. Найбільш переконливі роботи слід видати великим накладом в філософському збірнику "Путін і Х*йло на вагах Історії". Збірник перевести на всі провідні європейські мови, а також на китайську (ханьську). Сигнальні екземпляри розіслати в посольства всіх країн, ще підтримують з Росією дипломатичні відносини, а також широко розповсюдити за кордоном. Питання про переведення збірки українською мовою необхідно вивчити додатково.

Слід випустити максимально широким накладом фанатську символіку і, перш за все, майки з написом "Путін не Х*йло". У всіх російських серіалах щонайменше один герой повинен постійно ходити в такій майці.

Для дітей та юнацтва можна також написати поему "Путін і Х*йло" — римейк відомої поеми "Ленін і пічник", а в гімн Росії додати рядок "Путін — Нех*йло". Ці віршовані досліди слід доручити Микиті Михалкову.

Слоган *йло — не Путін, Путін — Нех*йло" повинен стати візитною карткою і брендом сучасної Росії. Ім'я "Нех*йло" потрібно присвоювати ракетоносцям, представницьким лімузинам, космічним кораблям і авіаносцям (якщо такі колись будуть побудовані; в крайньому випадку можна знову перейменувати вкрадений у України і, нарешті, остаточно угроблений "Адмірал Кузнєцов"). Можливо, має сенс перейменувати Московський метрополітен, зробивши його ім. Путіна Нех*йла, а також Ленінградську область — в Путін-Нех*йлову.

Зрозуміло, необхідний і комплекс спеціальних інформаційно-психологічних заходів. Ольгінські тролі і Ольга Скабєєва повинні просувати наратив "Путін-Хайло", детально пояснюючи, що подібно хайлу — отвору в котельній камері російської печі, через який дим проходить в димохід, Путін каналізує зайву енергію глибинного народу до зовнішнього світу.

Нарешті, в якості превентивного заходу в Росії слід заборонити х*й як такий. Цей крок якщо і не зніме, то істотно пом'якшить проблему Х*йла.

 

    Реклама на dsnews.ua