• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Росія через 4 роки розродилася позовом у відповідь на Україну в суд ООН

Росія подала сьогодні, 9 серпня, в Міжнародний суд ООН контр-меморандум у відповідь на позов України, ініційований в січні 2017 року

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС Росії, передає "ДС".

Зокрема, Росія відкидає звинувачення України в порушенні Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і просить суд відхилити позов.

"Щодо МКБФТ спростовуються твердження Києва про нібито терористичну природу ДНР і ЛНР. Підкреслюється, що антитерористичний антураж потрібен Україні лише для того, щоб виправдати каральні заходи стосовно республік, а також підвести сфабриковані проти Росії звинувачення під юрисдикцію МС ООН. Щодо МКЛРД спростовуються українські інсинуації про нібито дискримінацію українців і кримських татар, що проживають в Криму, розкривається реальна обстановка в сфері міжнаціональних і міжетнічних відносин на півострові", — йдеться у документі.

Тепер суд ООН має визначитися з подальшим графіком процесу, після чого відбудуться усні слухання.

Нагадаємо, у січні 2017 року Україна звернулася до Міжнародного суду ООН, але Росія оскаржила його юрисдикцію, тому справу досі не почали розглядати. У листопаді 2019 року суд визнав наявність юрисдикції для розгляду позову України проти Росії, після чого РФ дали час на підготовку контрмеморандуму по суті спору.

Значна частина позову України стосується обмеження окупантом Криму — владою Російської Федерації — прав кримських татар. У звʼязку із цим Україна вимагає відновити права української та кримськотатарської громад на українському півострові.

Також Україна просить визнати, що Росія порушила зобовʼязання в рамках Конвенції про фінансування тероризму, надаючи допомогу незаконним збройним формуванням, що здійснюють терористичні акти в Україні. Зокрема, йдеться про "ДНР", "ЛНР" і групу "Харківські партизани".

Крім того, Україна вимагає заборонити російським чиновникам фінансувати тероризм і притягнути до відповідальності всіх причетних до цього. Зокрема йдеться про міністра оборони РФ Сергія Шойгу, Володимира Жириновського, заступника Держдуми Сергія Миронова і Геннадія Зюганова.

Також українська сторона вимагає компенсації для всіх, хто постраждав від дії проросійських терористичних формувань. Йдеться про жителів Волновахи, Маріуполя, Краматорська і Харкова. Також Росія повинна виплатити компенсацію сімʼям загиблих у катастрофі малазійського "Боїнга 777", збитого над Донбасом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua