• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Росія "закрила рот грошима" обвинуваченому у справі про вбивство Нємцова

Реклама на dsnews.ua
За €6 тис. Темирлан Эскерханов погодився відкликати свою скаргу до ЄСПЛ на московські суди

Заступник міністра юстиції Росії Георгій Матюшкін та Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) уклали угоду про досудове врегулювання, згідно з яким РФ виплачує компенсацію Темирлану Эскерханову, обвинуваченому у кримінальній справі про вбивство політика Бориса Нємцова, повідомляє "ДС" з посиланням на "Коммерсантъ".

"За €6 тис. Темирлан Эскерханов погодився відкликати свою скаргу до ЄСПЛ на московські суди, занадто довго не розглядали його звернення, і на співробітників столичного СІЗО N6", - пише газета.

Адвокат обвинуваченого, Троянда Магомедова, пояснила виданню, що Эскерханов пред'явив російській владі претензії, в першу чергу стосуються Басманного суду, який занадто довго призначав розгляд скарг обвинуваченого на арешт і його продовження в Мосміськсуді (одну зі скарг не могли розглянути 110 днів).

"Російська Федерація визнає, що Темирлан Дуквахаевич Эскерханов містився в ізоляторах N6 і N1, перебував у будівлі Басманного суду в Москві і транспортувався в умовах, не відповідних вимогам ст. 3 Конвенції про захист прав і основних свобод людини", - цитує слова Георгія Матюшкіна газета. €6 тис. були запропоновані в якості "справедливої компенсації за завдану шкоду".

Заступник міністра розповів виданню, що досудове врегулювання у справах про очевидні порушення прав людини - давно існує стандартна практика, яка позбавляє ЄСПЛ від "завалу однотипних справ", дозволяючи заявнику швидше одержати задоволення своєї скарги, а державі заощадити на суму компенсації. За даними ЄСПЛ, з моменту приєднання Росії до конвенції у 1998 році вона уклала понад 80 угод про досудових розрахунках із заявниками, уточнює "Комерсант".
Як пише газета, адвокат обвинуваченого пояснила, що Эскерханов і його родичі поки розмірковують над пропозицією міністра юстиції, але швидше за все його приймуть.

"Коммерсант"пише, що за прикладом Эскерханова в ЄСПЛ звернулися і четверо інших фігурантів справи про вбивство Нємцова.

Борис Нємцов був застрелений на Великому Москворецком мосту в центрі Москви в ніч на 28 лютого 2015 року. У рамках справи на лаві підсудних опинилися Заур Дадаєв, Анзор і Шадід Губашевы, Тамерлан Эскерханов і Хамзат Баха, є передбачуваними виконавцями злочину. В залежності від ролі і мірі участі вони звинувачуються в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 105 КК РФ ("Вбивство, вчинене організованою групою за наймом") і ч. 3 ст. 222 КК РФ ("Незаконні придбання, передача, зберігання, перевезення і носіння вогнепальної зброї і боєприпасів").

    Реклама на dsnews.ua