• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Росіяни назвали Путіна, Сталіна й Гітлера найвидатнішими особистостями

У Росії опублікували рейтинг "найвидатніших людей усіх часів і народів", до якого потрапили президент РФ Володимир Путін, радянський диктатор Йосип Сталін і нацистський лідер Адольф Гітлер

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Результати соціологічних досліджень презентував «Левада-центр», передає "ДС".

Так, останнє десятиліття пальму першості утримує Сталін, з 2008 року випереджаючи Володимира Ульянова (Леніна). На третьому місці — поет Олександр Пушкін, а на п'ятому — чинний президент РФ Володимир Путін, який відстав на одну позицію від царя Петра І.

Вчені Альберт Ейнштейн, Дмитро Менделєєв і Андрій Сахаров розташувалися нижче Путіна. А замикає десятку Адольф Гітлер.

Директор центру Лев Гудков, розповідаючи про цей проєкт, заявляв, що питання про «видатних діячів усіх часів і народів» — частина дослідницької програми «Радянська людина», що йде з 1989 року. Їх сенс — визначити обсяг культурно-історичної пам'яті та її структуру — описати своєрідний пантеон символічних імен, які є значущими для росіян.

«Здебільшого набір найзнаменитіших людей представлено царями, диктаторами, генеральними секретарями компартії, полководцями, поетами, письменниками та науковцями зі шкільної програми, а також — невеликою кількістю найбільш значущих для національної самосвідомості противників — ворогів у двох Вітчизняних війнах -1812 і 1941 45 років. Це короткий курс радянської і російської великодержавної історії», — зазначив він.

За словами соціолога, структура цього пантеону майже не змінюється — радянські імена-символи, починаючи з Леніна і Сталіна і закінчуючи найвідомішим полководцем Жуковим, слабшають, але їм на зміну не приходять нові.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua