• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Російська окупаційна адміністрація продовжує нехтувати правом - доповідь ЮНЕСКО

На 212-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим була представлена доповідь щодо анексованого Криму, зокрема, подальшого погіршення ситуації з правами людини

Російська окупаційна адміністрація продовжує нехтувати правом - доповідь ЮНЕСКО
Російська окупаційна адміністрація продовжує нехтувати правом - доповідь ЮНЕСКО
Реклама на dsnews.ua

З промовою виступила Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МЗС.

"Російська окупаційна адміністрація продовжує нехтувати міжнародним гуманітарним правом, систематично вдається до політичних переслідувань, вчиняє культурні та релігійні утиски, освітній процес перетворився на цілеспрямоване стирання української та кримськотатарської національної ідентичності", — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, незаконне переміщення українських культурних цінностей з кримських музеїв і незаконні археологічні розкопки досягли великих масштабів. Об'єкти національного значення несуть непоправні втрати через варварське поводження і розграбування.

"Особливу увагу привернуто до пам'ятника світової спадщини ЮНЕСКО "Херсонес Таврійський і його хора" щодо якого російська влада реалізує плани, несумісні з його охоронним статусом", — сказано в повідомленні.

Згідно з ухваленим рішенням, Азуле представить наступну доповідь на 215-й сесії Виконавчої ради.

"Сьогоднішнє рішення 212-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)" є черговим свідченням міжнародної підтримки України в її зусиллях щодо захисту прав людини, культурної і природної спадщини на тимчасово окупованому півострові", — підсумували в пресслужбі МЗС.

Як писала "ДС", Генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про запуск е-системи розслідування воєнних злочинів на території АР Крим та міста Севастополя.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua