• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Російські силовики продовжують ганятися за "українськими радикалами": хваляться затриманням сотні людей

Російські силові відомства заявляють про викриття 106 "прихильників українського неонацистського молодіжного угруповання" у 37 регіонах РФ

Російські силові відомства заявляють про викриття 106 "радикалів"
Російські силові відомства заявляють про викриття 106 "радикалів"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Федеральної служби безпеки РФ, повідомляє "ДС".

У ФСБ стверджують, що правоохоронці "виявили у 37 регіонах Російської Федерації 106 прихильників українського неонацистського молодіжного угруповання "М.К.У.", створеного громадянином України Красновим Єгором". На Краснова у Росії порушили кримінальні справи, оголосили у міжнародний розшук. Російські силовики заявляють, що він "діє під заступництвом українських спецслужб".

"Метою заходів було припинення інспірованої Є. Красновим у різних регіонах Російської Федерації акції, в рамках якої його прихильникам у месенджерах та соціальних мережах доводилися вказівки про скоєння терористичних актів та масових вбивств", — сказано у повідомленні служби.

Серед затриманих — троє адміністраторів інтернет-спільнот, які "пропагували екстремістську ідеологію і закликали здійснювати насильницькі акції". Ще двох підозрюють у підготовці збройних нападів на освітні установи.

У ФСБ також заявили, що у Пензенській області та Республіці Комі розкрили пов'язані з "М.К.У." екстремістські групи. Вилучили гладкоствольну та нарізну цивільну мисливську зброю, боєприпаси, пневматичні пістолети, охолощені пістолети та автомати, холодну зброю, балончики зі сльозогінним газом.

Угруповання "М.К.У." ("Маньяки. Культ убивці") згадується головним чином у пропагандистських російських мас-медіа, де її називають нібито пов'язаною з українськими спецслужбами. Як писала ВВС, саме існування цього угруповання ставиться під сумнів.

Як повідомляла "ДС", російська ФСБ 2 грудня повідомила про затримання трьох осіб, які нібито є агентами українських спецслужб. Їх звинувачували у підготовці теракту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua