• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Російську журналістку звинуватили в публічне виправдання тероризму

Реклама на dsnews.ua
У Росії журналістці Світлані Прокопьєвою пред'явлено звинувачення в публічне виправдання тероризму після її виступу в ефірі радіостанції "Ехо Москви в Пскові"

Про це заявив адвокат Прокопьєвою Тетяна Мартинова в коментарі "Північ.Реалії", інформує "ДС". Також слова адвоката підтверджує російська служба Радіо Свобода.

За словами Мартинова, обвинувачення висунуто за частиною 2 статті 205.2 КК РФ, що передбачає штраф до мільйона рублів або позбавлення волі терміном до семи років.

Вона уточнила, що не може коментувати деталі процесу, так як з неї і з Світлани слідство взяло нову підписку про нерозголошення.

"Зараз можу сказати тільки одне: Світлана Володимирівна, звичайно ж, не визнає свою провину", - зазначила Мартинова.

Приводом для кримінальної справи послужило виступ Прокопьєвою на радіо, в якому вона міркувала про вибух в будівлі ФСБ Архангельська.

Тоді 17-річний підліток підірвав саморобний пристрій біля входу в будівлю місцевого управління ФСБ. На думку журналістки, цей вчинок міг бути спровокований репресивними діями політичного режиму.

У лютому стосовно Прокопьєвою було порушено кримінальну справу про виправдання тероризму. У липні журналістку внесли до списку екстремістів, її рахунки були заблоковані.

Прокоп'єва позаштатно співпрацює з кількома засобами масової інформації, у тому числі з Радіо Свобода. В її підтримку та захист свободи вираження думки виступили журналісти, міжнародні правозахисні організації, політики та громадські діячі.

У Європейський суд з прав людини вже надійшла скарга Прокопьєвою на порушення її прав як журналіста. У зверненні, зокрема, наголошується, що вилучення особистого обладнання при обшуку у квартирі журналістки поставило під загрозу конфіденційність її джерел інформації.

Раніше "ДС" повідомляла, що Росія готова транспортувати газ через Україну за новими правилами.

    Реклама на dsnews.ua