• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Розвідка Естонії: Росія готується до війни із Заходом у наступні 10 років

Росія готується до військового протистояння із Заходом протягом наступного десятиріччя, її може стримати тільки нарощування збройних сил

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Служби зовнішньої розвідки Естонії, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

За словами очільника відомства Каупо Росіна, така оцінка ґрунтується на російських планах подвоїти кількість військ, розміщених уздовж кордону з членами НАТО Фінляндією і країнами Балтії — Естонією, Литвою і Латвією.

"Росія обрала шлях довгострокової конфронтації… і Кремль, ймовірно, очікує можливого конфлікту з НАТО протягом наступного десятиліття або близько того", — заявив Росін.

Військовий напад з боку Росії, як зазначив Росін, є "малоймовірним" у короткостроковій перспективі, частково через те, що Росія вимушена зберігати військову присутність в Україні, і залишатиметься малоймовірним, якщо нарощування російських військ буде відповідати нарощуванню сил в Європі.

"Якщо ми не будемо готові, ймовірність буде набагато вищою, ніж без будь-якої підготовки", — підкреслив він.

Російський прорив в Україні до її президентських виборів у березні не передбачається, оскільки для цього потрібно буде мобілізувати значно більше військ, ніж зараз, додав Росін.

Розвідник зазанчив, що без підтримки Заходу Україна навряд чи зможе змінити ситуацію на полі бою, оскільки можливості Росії забезпечити свої війська боєприпасами продовжують переважати.

Як писала "ДС", 3 лютого Естонія оголосила про новий пакет допомоги для України — до нього увійшли протитанкові ракети, кулемети, боєприпаси для стрілецької зброї, різна техніка та водолазне обладнання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua