• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Розвідка США припустила, що коронавірус було створено штучно, — WSJ

Троє китайських вчених з інституту вірусології в Ухані важко хворіли з усіма симптомами коронавірусної інфекції в листопаді 2019 року ще до появи перших повідомлень про COVID-19. Це може свідчити про штучне походження коронавірусу

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідні дані секретного звіту розвідки США опинилися в розпорядженні видання The Wall Street Journal, передає "ДС".

Видання пише, що, за цими даними, вчені з Уханю працювали в лабораторії, яка займається вивченням коронавірусом та інших патогенів. У листопаді 2019 року они звернулися до лікарів із симптомами, які одночасно були схожі і на ознаки COVID-19, і на звичайну сезонну ГРВІ.

Дані про те, що співробітники Уханьского лабораторії незадовго до початку пандемії скаржилися на схожі на COVID-19 симптоми, з'являлася і раніше. Однак не було деталей і уточнень про кількість хворих вчених. Ці відомості з'явилися напередодні чергового засідання Всесвітньої організації охорони здоров'я на тему подальшого розслідування походження інфекції.

ЗМІ також цитують слова Девіда Ашера, який за Дональда Трампа, що тоді був президентом США, очолював в Держдепартаменті спеціальну групу з вивчення походження COVID-19.

"Я дуже сумніваюся, що три людини в особливо захищених умовах лабораторії, яка працює з коронавірусами, протягом тижня хворіють на ГРВІ, через що їм доводиться лягати в лікарню, і це ніяк не пов'язано з коронавірусом", — заявив Ашер.

Як писала "ДС", раніше експерти ВООЗ заявляли про неможливість встановити те, як коронавірус потрапив на ринок в Ухані

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua