• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

РПЦ може переписати житіє святого за версією Путіна, щоб відбілити Івана Грозного

Російська православна церква допускає переписування житія митрополита Філіпа, якщо підтвердиться версія про непричетність царя Івана Грозного до його вбивства. Таку версію напередодні озвучив президент РФ Володимир Путін, а раніше її піднімали за часів Сталіна

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член синодальної комісії з канонізації святих і міжсоборної присутності РПЦ, протоієрей Владислав Ципін, повідомляє "ДС" з посиланням на "РИА Новости".

Він вказав, що житія святих не є частиною Священного писання і їх зміни не заборонені. За його словами, історики та церковні історики можуть вивчати обставини смерті митрополита Филипа, але церква не повинна займатися з'ясуванням особистості вбивці святого. «Уточнювати обставини — справа істориків», — підкреслив протоієрей.

Тим істориком, який видав нову версію про загибель митрополита, виявився президент РФ Володимир Путін. 3 вересня він заявив, що, всупереч офіційній версії, соратник Івана Грозного Малюта Скуратов не причетний до вбивства митрополита. Путин розповів, що Скуратов «не проїжджав, а якщо і проїжджав, то повз" місце, де був убитий Филип.

Відзначимо, митрополит Филип (в миру Федір Степанович Количев) став московським митрополитом в 1566 році. У 1568 році він розкритикував політику опричників царя Івана Грозного, за це його ув'язнили в Отроч монастир в Твері. Через рік — в 1569 році — Филипа виявили мертвим.

Версія про непричетність Скуратова до смерті Филипа не нова, вона вже використовувалася у 1940-х роках, за часів правління Йосифа Сталіна. Разом з тим інших версій щодо особи вбивці поки не існує.

Нагадаємо, нещодавно російський школяр поправив господаря Кремля Володимира Путіна, коли той під час "уроку історії" сплутав Семирічну війну з Північною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua