• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Саміт миру у Швейцарії: ЗМІ розкрили основні положення підсумкової заяви

У спільній заяві за підсумками Глобального саміту миру не буде заклику до негайного виведення російських військ з території України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в проєкті фінального комюніке саміту, передає "ДС" із посиланням на швейцарський телеканалу NHK.

Журналісти пишуть, що в тексті буде відображено лише три з десяти пунктів української "формули миру" – це безпека атомних електростанцій, продовольча безпека та звільнення всіх ув’язнених і повернення дітей, депортованих до Росії.

Про виведення російських військ з України та відновлення територіальної цілісності України не згадується, у проєкті спільної заяви також йдеться, що всі сторони повинні взяти участь у досягненні миру та підкреслюється важливість участі Росії в дискусіях щодо цього.

За даними дипломатичних джерел телеканалу, решта пунктів із запропонованої Києвом "формули миру", були навмисно виключені з проєкту, оскільки в ньому враховували позицію "деяких країн Азії та Близького Сходу, що розвиваються", які зацікавлені у співпраці з Росією.

Про те, що на саміті обговорюватимуть лише ці три питання, раніше говорив Володимир Зеленський. Він пояснював, що є країни, які наполягають на тому, що деякі питання не можна вирішити без участі російської сторони. "Ми відсунули убік те, що може роз'єднувати країни", – сказав Зеленський.

"Ось три пункти і будуть країни, які будуть відповідальні за ці три пункти. За те, щоб опрацювати після саміту технічно, за деталями, дрібними деталями наші кроки щодо виконання цих трьох пунктів. Це найголовніше, чого я чекаю від цього саміту", – додав Зеленський.

Журналісти також наголошують, що проєкт документу ще може суттєво змінитися.

Як писала "ДС", участь у Глобальному саміті миру в Україні, який відбуватиметься в Швейцарії, братимуть участь майже 90 країн і організацій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua