• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Санду хоче якомога швидше сформувати уряд Молдови після виборів

Президент Молдови Мая Санду заявила про намір якомога швидше приступити до формування уряду

Мая Санду
Мая Санду
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зверненні Санду до виборців, передає "ДС".

"Сьогоднішню енергію голосування необхідно використовувати, щоб змінити Молдову і перетворити її на країну, з якої не тільки не їдуть, а й повертаються. Як президент я хочу працювати з чесним і компетентним урядом, щоб обʼєднати суспільство і поставити інтереси його громадян на чільне місце зусиль уряду. Після підрахунку голосів та підтвердження результатів виборів ми зможемо обговорити конституційні кроки з формування уряду", — зазначила президент.

На її думку, вибори ще раз довели, що деякі державні установи "поки далекі від очікувань громадян".

"Деяким установам, які опікувалися організацією виборів, підібрали політичний ключ, вони ігнорують закони і ставлять під загрозу організацію вільних і справедливих виборів. Якщо ми хочемо стати сильною демократією, таке не повинно повторитися. Нам потрібні сильні інститути, які поважають і забезпечують вільний вибір людей", — наголосила глава держави.

Вона також пообіцяла найближчими роками зробити все, щоб "людям було легше голосувати без тиску і корупції на виборах".

Нагадаємо, 11 липня в Молдові проходили дострокові парламентські вибори. У них брали участь 20 партій, два блоки і один незалежний кандидат. Термін повноважень парламенту Молдови — 4 роки.

Як писала "ДС", за даними попереднього підрахунку голосів на дострокових парламентських виборах в Молдові, партія президента країни Маї Санду "Дія і солідарність" отримує більшість голосів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua