• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Санкції проти Білорусі за інцидент з Ryanair майже готові, — Боррель

Європейський Союз завершує формування санкційних списків фізичних і юридичних осіб Білорусі, причетних до захоплення літака авіакомпанії Ryanair, який був примусово посаджений в Мінську під приводом нібито мінування

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жосеп Боррель на пленарному засіданні Європарламенту в Страсбурзі, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Обмежувальні заходи будуть застосовані найближчими днями за письмовою процедурою.

"Триває складання списку осіб і компаній, включаючи причетних до інциденту з Ryanair, вони будуть ухвалені за письмовою процедурою протягом наступних днів. Також за мандатом, який був наданий нам Європейською радою, разом із Єврокомісією ми розпочали підготовку цілеспрямованих економічних санкцій. Ці санкції будуть ухвалені під час наступної зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ щодо критично важливих секторів білоруської економіки", — сказав Боррель.

Він зазначив, що застосування таких економічних санкцій відноситься до компетенції країн-членів, і висловив надію, що їх представники будуть єдиними в цьому питанні.

Високий представник ЄС заявив про порушеня білоруським режимом "червоних ліній" в звʼязку з цим інцидентом.

"Арешт молодого білоруського журналіста (Романа Протасевича — ред.) та його супутниці, їхні примусові зізнання на державному телебаченні є ще одним прикладом грубого порушення базових прав людини з боку режиму Лукашенка. Безумовно, це було жахливо — дивитися на цих ув’язнених людей, як вони плакали", — заявив він.

Боррель нагадав, що в Білорусі зараз майже 450 політичних вʼязнів, серед яких є журналісти, студенти, представники громадянського суспільства та прості громадяни, які брали участь в акціях протесту.

Як повідомляла "ДС", 23 травня після екстреної посадки літака в мінському аеропорту був затриманий засновник опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич. За даними білоруської опозиції, в цілому після приземлення літака в Мінську до Вільнюсу не вилетіли двоє громадян Білорусі і четверо громадян РФ. Серед них — Роман Протасевич і його дівчина Софія Сапега.

Європейський Союз заблокує інвестиційну допомогу для Білорусі на суму 3 млрд євро у звʼязку із затриманням в Мінську Протасевича.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua