• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Санкції проти Росії триватимуть, доки вона не припинить окупацію частини України, — МЗС Литви

Литва прагнутиме зберігати впроваджені проти Російської Федерації санкції доти, доки та не виведе свої збройні сили та не припинить незаконну окупацію частини території України

Столиця Литви Вільнюс
Столиця Литви Вільнюс
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Литви, передає "ДС".

"Ми продовжимо послідовно проводити політику невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя і прагнутимемо зберігати санкції ЄС та інші міжнародні санкції проти Російської Федерації доти, доки Росія не виведе свої збройні сили та не припинить незаконну окупацію частини території України", — зазначається в заяві.

МЗС Литви також наголошує на своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

"Ми рішуче засуджуємо військову агресію Росії проти України, яка розпочалася сім років тому і триває досі, а також незаконну анексію Криму і Севастополя, що є грубим порушенням міжнародного права. Сьогодні, враховуючи положення резолюції 68/262 Генеральної асамблеї ООН, ми наполегливо закликаємо Російську Федерацію поважати суверенітет і територіальну цілісність України", — йдеться в заяві.

Міністерство також закликало Росію припинити систематичне порушення прав людини та обмеження основних свобод у незаконно анексованому Криму, а також припинити репресії стосовно правозахисників, журналістів, активістів, особливо кримських татар, і скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

"Ми закликаємо звільнити всіх незаконно увʼязнених громадян України. Ми також закликаємо Російську Федерацію припинити мілітаризацію Кримського півострова та забезпечити безперешкодне та вільне проходження всіх суден через Керченську протоку в Азовське море й назад", — зазначили в МЗС.

Як писала "ДС", президент Литви Гітанас Науседа висловив стурбованість намірами Росії "поглинути" Білорусь як незалежну державу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua