• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Саудівський принц причетний до вбивства журналіста Хашоггі, - розвідка США

Офіс директора Національної розвідки США частково розсекретив доповідь про причетність влади Саудівської Аравії до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі

Джамаль Хашоггі
Джамаль Хашоггі
Реклама на dsnews.ua

У тексті документа сказано, що операцію спецслужб з усунення журналіста санкціонував особисто наслідний принц Мухаммед бін Салман, інформує "ДС".

У звіті йдеться, що за даними розвідки, принц схвалив операцію в Стамбулі, спрямовану на захоплення або розправу над журналістом. Доповідь складається з декількох сторінок, на яких викладені ключові тези. Більша частина документа з доказами та іншою інформацією залишається закритою.

Згідно з доповіддю, до спецоперації були залучені дві групи, зокрема сім військовослужбовців Сил швидкого реагування, що підпорядковуються безпосередньо спадкоємцю принцу і відповідають за його особисту безпеку.

У документі також зібрані висловлювання Мухаммеда бін Салмана, який називав Хашоггі загрозою для королівства і виступав за жорстке переслідування дисидентів.

У Нацрозвідці США пояснили, що доповідь розсекречено не в повному обсязі, щоб "захистити важливі джерела інформації".

Як писала "ДС", після публікації доповіді розвідки про вбивство Хашоггі США ввели санкції проти 76 громадян Саудівської Аравії, причетних до цього злочину і переслідування дисидентів. В Ер-Ріяді інформацію про причетність наслідного принца Мухаммеда бін Салмана до вбивства журналіста назвали "образливою" і "неправильною".

Нагадаємо, журналіст американської газети Washington Post Джамаль Хашоггі зник після того, як зайшов 2 жовтня 2018 року в саудівське консульство в Стамбулі в Туреччині. 19 жовтня того ж року Саудівська Аравія визнала вбивство зниклого журналіста. Як заявила генпрокуратура в Ер-Ріяді, в консульстві сталася "бійка", яка привела до смерті журналіста. Раніше турецькі і американські ЗМІ повідомляли, що Хашоггі був убитий спеціальним загоном. У генпрокуратурі Туреччини вважають, що журналіст був задушений, а його тіло розчленували і знищили.

У грудні 2019 року суд Саудівської Аравії засудив пʼятьох обвинувачених в причетності до вбивства Хашоггі до смертної кари.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua