• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Шпигун Сноуден, який втік з США, вирішив стати росіянином

Реклама на dsnews.ua

Колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден подав заяву на отримання громадянства Російської Федерації

Про це Сноуден повідомив на своїй сторінці в Twitter, інформує "ДС".

"Після стількох років розлуки з нашими батьками, моя дружина і я не маємо ніякого бажання бути розлученими з нашим сином. Тому в цю епоху пандемії і закритих кордонів ми подаємо на подвійне громадянство США та Росії", — написав він.

При цьому Сноуден запевняє, що він з дружиною залишаться американцями і виховуватимуть сина відповідно до усіх цінностей Америки, які вони люблять, "включаючи свободу висловлювати свою думку".

"Наше найбільше бажання — щоб де б не жив наш син, він відчував себе як вдома", — уклав Сноуден.

Як відомо, в 2013 році Едвард Сноуден оприлюднив секретні дані про систему глобального стеження США. За даними закритої доповіді Пентагону, Сноуден викрав 1,7 млн секретних файлів, більшість документів стосується "життєво важливих операцій американської армії, флоту, морської піхоти і військово-повітряних сил". У США в 2013 року Сноуденом заочно були пред'явлені звинувачення в шпигунстві і викраденні державної власності і він був оголошений в міжнародний розшук.

Сноуден втік з США спочатку в Гонконг, потім — в Росію, де пробув більше місяця в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво". 1 серпня 2013 року одержав тимчасовий притулок в РФ, рік по тому — трирічний вид на проживання, який в 2017 році був продовжений до 2020 року, а в жовтні 2020 року отримав безстроковий вид на проживання. Проживає в Росії, його точне місцезнаходження не розголошується.

    Реклама на dsnews.ua