• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Сенат США відхилив пропозицію Трампа про виведення військ з Афганістану

Реклама на dsnews.ua

Верхня палата Когресу США не підтримала поправку сенатора-республіканця Ренда Статі, яка передбачала включити пропозицію глави Білого дому Дональда Трампа про виведення американських військ з Афганістану у проєкт закону про оборонну політику країни

60 сенаторів виступили проти запропонованої поправки, а 33 - підтримали її, передає "ДС" з посиланням на Країну.

Поправка передбачала виведення військ з Афганістану протягом одного року і виплату військовим премії в розмірі 2 500 тисячі доларів.

"Наша поправка остаточно і безповоротно покладе кінець війні в Афганістані", - заявляв Пол.

У той же час республіканець Джеймс Інхоф закликав сенаторів проголосувати за скасування поправки, заявивши, що вона не є "кращим способом" покласти кінець військових дій в Афганістані.

"Поправка передбачає виведення військ з Афганістану на основі календаря, а не на підставі виконання умов", - сказав Інхоф.

Нагадаємо, в лютому поточного року адміністрація Трампа підписала угоду з талібами, згідно з якою до середини липня американські війська скоротять свою присутність до 8 600 осіб. Це станеться за умови, якщо рух "Талібан" буде дотримуватися угоди.

Як повідомлялося, за інформацією джерел авторитетного видання The New York Times, підрозділ військової розвідки ЗС РФ таємно пропонував винагороду пов'язаним з "Талібаном" бойовикам за вбивство солдатів коаліційних сил в Афганістані, в тому числі за нанесення ударів по американським військам. До таких висновків, за даними видання, дійшли представники американської розвідки.

У свою чергу президент США Дональд Трамп назвав "вкиданням" інформацію ЗМІ про те, що Росія платила бойовиків руху "Талібан" за напад на американський контингент в Афганістані.

Конгрес вимагає від Білого дому пояснити вплив Кремля на "Талібан".

Старший член комітету Сенату США з міжнародних відносин Боб Менендез виступив із законодавчою ініціативою у вигляді поправки з санкціями проти Росії і особисто Володимира Путіна.

    Реклама на dsnews.ua