• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Сенат США запровадив санкції підтримку Гонконгу

Реклама на dsnews.ua
Сенат США прийняв закон про покарання банків, що ведуть справи з китайськими чиновниками, які мають відношення до реалізації китайського закону про національну безпеку, який обмежує права Гонконгу

Документ спрямований в Білий дім на підпис президенту Дональду Трампу, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Законопроект буде накладати санкції на організації, які порушують автономію Гонконгу, і фінансові установи, які мають з ними справу.

Законопроект був прийнятий Сенатом одноголосно і через день після того, як Палата представників прийняла його без заперечень.

Наголошується, що закон відображає стурбованість у Вашингтоні ерозією автономії" Гонконгу, яка дозволила процвітати як вільне місто Китаю і міжнародний фінансовий центр.

"Це екстрений момент. Наші терміни не можуть бути більш критичними", - сказав сенатор-демократ Кріс Ван Холлен.

"За допомогою цього законопроекту Сенат США дає зрозуміти, на чиєму ми боці", - сказав сенатор-республіканець Пет Тумі.

Відзначимо, Китай прийняв контроверсійний закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу Гонконгу. Завдяки йому китайські власті зможуть в обхід місцевого уряду карати за дії, які в Пекіні можуть розцінювати як загрозливі для національної безпеки і підривають державну владу в Гонконзі, який досі вважався автономною територією в складі КНР.

Спеціальний статус Гонконгу давав йому торговельні преференції у відносинах США, а також полегшену процедуру отримання американських віз для жителів Гонконгу.Як повідомляла

"ДС", 27 травня держсекретар США Майк Помпео заявив у Конгресі, що Гонконг фактично втратив автономний статус у складі Китаю.

Президент США Дональд Трамп анонсував серйозні санкції проти Китаю через порушення прав і свобод жителів Гонконгу.

    Реклама на dsnews.ua