• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Сенатори США підготували нові санкції проти Росії

Реклама на dsnews.ua

Американські сенатори від обох партій представили законопроєкт, який передбачає введення санкцій проти Росії у звʼязку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального

Документ має назву "Акт про притягнення Росії до відповідальності через зловмисну діяльність у 2020 році", передає "ДС".

Авторами документу є сенатори Марко Рубіо, Кріса Кунса, Бен Кардін, Мітт Ромні та Кріс Ван-Холлен, пише Укрінформ.

"У той час, як Росія продовжує втручатися в наші вибори та чинити інші злодіяння в таких країнах, як Білорусь, Україна й Сирія, посилюючи небезпеку для світу, цей законопроєкт націлений на те, щоби притягнути до відповідальності Путіна та його найближче оточення", — заявив сенатор-демократ Кріс Кунс.

Як пояснив інший співавтор, сенатор-республіканець Марко Рубіо, законопроєкт "передбачає цілеспрямовані санкції проти російських чиновників, які стали співучасниками нахабних порушень міжнародного права, в тому числі недавнього отруєння опозиційного лідера та активного борця з корупцією Олексія Навального".

Законодавство серед іншого вимагає звіту від уряду США про особисті статки Володимира Путіна та його ближчого оточення від корупційних дій. Крім того, документ доручає адміністрації зʼясувати, чи порушував Кремль закони США, які забороняють використання хімічної та біологічної зброї.

Як писала "ДС", 2 вересня німецька влада офіційно підтвердила, що російського опозиціонера Олексія Навального було отруєно отрутою класу "Новічок". 14 вересня хімічні лабораторії Франції та Швеції також підтвердили отруєння Навального речовиною цього класу. Своєю чергою російська сторона всіляко заперечує наявність в організмі опозиційного політика небезпечних речовин.

Міністерство закордонних справ України засудило отруєння російського опозиціонера і зазначило, що "міжнародна спільнота має належним чином відреагувати на цю нелюдську розправу Кремля".

    Реклама на dsnews.ua