• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Сенцов розкритикував Європейський кіноприз

Реклама на dsnews.ua
Колишній в'язень Кремля український режисер Олег Сенцов негативно висловився про Європейський кинопризе в Берліні за те, що йому не дали виступити під час церемонії нагородження та через святкування в ресторані "Москва"

Про це Сенцов написав на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

Колишній політв'язень вважає, що йому не дозволили виступити під час церемонії нагородження за "побоювання неідеального англійської або політичних тем", без яких, як зазначив Сенцов, він би не обійшовся.

Режисер зазначив, що європейці не могли зрозуміти, чому він відмовився після нагородження йти в ресторан під назвою "Москва".

"Звичайно, я туди не пішов - ми влаштували своє, окреме українське паті, а європейці ніяк не могли зрозуміти, що проблема в назві. Для них у цьому немає проблеми, і це багато що пояснює, адже за ними не стріляють з мінометів", - написав Сенцов.

У той же час, він назвав церемонію в Берліні "однією з кращих, на яких він був".

"Дотримати баланс між урочистістю, непафосностью і гумором на подібних заходах дуже важко, але організаторам EFA це вдалося ... Сидіти в одному ряду з усіма цими людьми: Бінош, Герцогом, Холландом, Вендерсом, Альмадоваром, Павликовским було великою честю для мене. І коли мене покликали на сцену і всі ці легенди кіно встали і почали плескати, то це був дуже дивний момент", - зазначив Сенцов.

Раніше повідомлялося, що режисер Олег Сенцов і журналіст Роман Сущенко, звільнені з катівень Кремля, візьмуть участь у заходи в рамках 26-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Братиславі.

    Реклама на dsnews.ua