• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Мережа російських клінік "Омікрон" подала до суду на ВООЗ через назву нового штаму коронавірусу

Засновник і гендиректор мережі офтальмологічних клінік "Омікрон", новосибірець Олександр Падар подав до Московського арбітражного суду позов до російського представництва Всесвітньої організації охорони здоров'я

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Глава медичних центрів вимагає заборонити назву нового штаму коронавірусу, тому що вона ідентична з найменуванням його клінік, передає "ДС" із посиланням на НГС.

Підприємець зазначає, що штам "Омікрон" завдає репутаційної шкоди його бізнесу. У позові йдеться, що Падар вклав багато коштів у розкручування свого бренду. Але тепер пошукові системи при введенні слова "омікрон" на перших позиціях видають інформацію про новий штам коронавірусу, а не про клініки. Дані про штам несуть негативну інформацію, яка наводить "страх і жах".

На думку позивача, це може спровокувати колосальні збитки для мережі клінік. Тому він вимагає заборонити ВООЗ використовувати слово "омікрон" для позначення штаму коронавірусу або будь-якої іншої інфекції, зобов'язати ВООЗ видалити цей термін у будь-яких документах, пов'язаних із новим штамом COVID-19, а також стягнути з відповідача витрати на сплату держмита.

"Наша назва — зареєстрований товарний знак. І асоціація з якимось штамом коронавірусу завдає шкоди нашій діловій репутації. А якщо це буде якийсь особливо небезпечний штам. Ну самі подумайте, якщо хтось помре від "Омікрона" — родич ваш або друг, то навряд чи ви підете до клініки з аналогічною назвою", — додав Падар.

Як повідомляла "ДС", Всесвітня організація охорони здоров'я у п'ятницю, 26 листопада, провела екстрену нараду для обговорення нового варіанту коронавірусу, вперше виявленого в Південній Африці та Ботсвані. Низка країн через це призупинили авіарейси з країн півдня Африки або посилили обмеження на в'їзд для мандрівників із них.

Згодом новий варіант COVID-19 отримав назву "Омікрон".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua