• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Шольц підказав, як завершити війну РФ проти України за 4 кроки

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив свої пропозиції щодо того, як західним країнам допомогти швидше завершити війну, розв'язану Росією проти України

Олаф Шольц
Олаф Шольц / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації The Wall Street Journal, передає "ДС".

Олаф Шольц пропонує 4 кроки.

"По-перше, ми повинні продовжувати надавати підтримку. 1 лютого Рада ЄС ухвалила рішення виділити Україні додатково 54 млрд доларів у вигляді фінансової допомоги протягом найближчих чотирьох років. Це має бути доповнено додатковою військовою допомогою", — сказав канцлер.

Канцлер закликав європейських колег ухвалити необхідні бюджетні рішення. Він наголосив, що як і США та інші країни, Німеччина готова надати Києву довгострокові зобов'язання і домовленості у сфері безпеки, щоб Україна могла стримувати і захищати себе від майбутніх російських атак.

"Будучи високорозвиненою промисловою країною і майбутнім членом ЄС, Україна зможе утримувати добре оснащену сучасну армію, якщо їй вдасться відбити агресію Росії. Така перспектива підвищує безпеку всіх нас", — переонаний Шольц.

По-друге, каже він, Захід повинен продовжувати рухатися в стратегічному ключі по обидва боки Атлантики. Як зазначив Олаф Шольц, президент РФ Володимир Путін намагається "підірвати нашу єдність і налаштувати наших громадян проти підтримки України". Водночас інші країни по всьому світу уважно стежать за тим, чи можна використати ці розбіжності у своїх інтересах і чи зможуть розгорнутися кампанії з дезінформації,

"Ми повинні довести, що вони помиляються, переконавши громадян по обидва боки Атлантики в тому, що перемога Росії зробить світ набагато небезпечнішим. Вона також призведе до напруження наших бюджетів і поставить під загрозу свободу і процвітання кожного з нас", — сказав канцлер.

По-третє, він наголосив, що Захід протистоятиме будь-яким спробам втягнути НАТО у війну з Росією. "Ми не бачимо себе в стані війни з Росією і не прагнемо до конфронтації з нею", — пояснив Шольц.

По-четверте, вважає німецький лідер, колективне стримування та оборона НАТО мають бути надійними.

"Чим швидше Путін зрозуміє, що ми в цій справі надовго, тим швидше закінчиться війна в Україні. Єдиний спосіб, яким ми можемо сприяти встановленню міцного миру — це наша підтримка, єдність і рішучість. Ми повинні підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", — резюмував Олаф Шольц.

Як писала "ДС", президент Польщі Анджей Дуда заявив, що експрезидент США Дональд Трамп може завершити війну в Україні за 24 години.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua