• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Шольц сподівається, що в США розблокують допомогу для України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц сподівається, що Конгрес США врешті решт схвалить виділення Україні багатомільярдної військової допомоги

Реклама на dsnews.ua

Про це голова німецького уряду заявив на пресконференції зі своїм французьким колегою Габріелем Атталем в Берліні, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми повинні підтримувати Україну стільки, скільки буде треба, необхідно, щоби Україна могла себе захищати… Я налаштований оптимістично", — підкреслив він.

Канцлер назвав це "посланням американського президента та посланням, яке було сформульовано в Європі".

"Я дуже сподіваюсь, що США, що американський Конгрес невдовзі ухвалять рішення, яке уможливіть необхідну фінансову підтримку", — сказав він.

Шольц закликав США та Євросоюз збільшити свої внески, щоби розрахунок російського президента Володимира Путіна на втому Заходу від війни не реалізувався.

Канцлер ФРН також висловив задоволення тим, що вдалося ухвалити фінансову допомогу Україні до 2027 року з боку ЄС – по 12 млрд євро на рік, загалом – 50 млрд. він нагадав, що Німеччина цього року виділила понад 7 млрд євро лише на військову допомогу Україні.

Зазначимо, цього тижня Олаф Шольц збирається відвідати з візитом США і обговорити продовження підтримки України.

Як писала "ДС", усі 27 лідерів країн Євросоюзу домовилися про додатковий пакет допомоги Україні на 50 млрд євро у рамках бюджету ЄС.

Лідери країн Європейського Союзу об'єдналися, аби змусити прем'єра Угорщини Віктора Орбана не блокувати рішення щодо фінансової допомоги Україні.

Орбан заявив, що йому довелося зняти вето, адже його нібито загнали в глухий кут.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua