• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Шорти замість бікіні: Історія зі штрафом норвезьким гандболісткам переросла в грандіозний скандал

Сім спортивних жіночих асоціацій написали листа президентові Міжнародної федерації гандболу (IHF) Хасану Мустафі і президенту Європейської федерації гандболу (EHF) Майклу Відеру, закликаючи їх піти у відставку

Реклама на dsnews.ua

Серед них — італійська Assist, німецька Discover Football і французький фонд імені Аліси Мійо, передає "ДС" із посиланням на The Guardian.

У листі представники асоціацій відзначили, що федерації «необоротно» втратили репутацію міжнародних спортивних установ, оштрафувавши збірну Норвегії через більш зручну форму. Згідно з правилами IHF, гандболістки зобов'язані виступати в топах і бікіні, ширина яких не повинна перевищувати 10 сантиметрів з боків.

"Це відверто сексистський звичай, який необхідно усунути. Вимоги IHF до одягу не повинні експлуатувати тіла жінок. Вони не тільки не прибрали це правило, а й призначили штраф — це ганьба", — заявила президент Assist Луїза Рудж'єро Ріццителлі.

EHF та IHF не стали коментувати заклики до відставки, пославшись на свою заяву у відповідь на критику за штраф збірній Норвегії.

"Хоча альтернативи нинішній формі вже вивчені і розроблені Робочою групою з пляжного гандболу IHF, IHF не може прийняти рішення без аналізу процедури здійснення. Потрібен час для впровадження нових правил", — ідеться в повідомленні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua