• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Шпигун Сноуден, який втік з США, візьме паспорт Росії, зберігши американський

Реклама на dsnews.ua

Колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден, що оприлюднив секретні дані, отримає громадянство Російської Федерації. При цьому він збереже паспорт громадянина США

Про це повідомив Інтерфаксу його адвокат Анатолій Кучерена, передає "ДС".

"Він прийняв рішення зберегти американський паспорт і отримати одночасно російський. Законодавство РФ це дозволяє", — сказав Кучерена.

Адвокат зазначив, що до кінця цього тижня американець повинен зібрати весь пакет необхідних документів для подачі в компетентні органи РФ.

"Я йому написав весь список необхідних документів. Думаю, до кінця тижня він все це збере, і ми подамо заяву про отримання громадянства", — додав адвокат.

Як зазначив Кучерена, перешкод для отримання російського паспорта опальним колишнім співробітником американських спецслужб він не бачить.

"Едвард прожив в РФ понад п'ять років, у нього безстроковий вид на проживання", — пояснив адвокат.

Торкаючись знання російської мови — необхідої умови для отримання російського громадянства, Кучерена зазначив: "З цим проблем немає. Він людина здібна, у нього є відповідні навички".

Як відомо, в 2013 році Едвард Сноуден оприлюднив секретні дані про систему глобального стеження США. За даними закритої доповіді Пентагону, Сноуден викрав 1,7 млн секретних файлів, більшість документів стосується "життєво важливих операцій американської армії, флоту, морської піхоти і військово-повітряних сил". У США в 2013 року Сноуденом заочно були пред'явлені звинувачення в шпигунстві і викраденні державної власності і він був оголошений в міжнародний розшук.

Сноуден втік з США спочатку в Гонконг, потім — в Росію, де пробув більше місяця в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво". 1 серпня 2013 року одержав тимчасовий притулок в РФ, рік по тому — трирічний вид на проживання, який в 2017 році був продовжений до 2020 року, а в жовтні 2020 року отримав безстроковий вид на проживання. Проживає в Росії, його точне місцезнаходження не розголошується.

    Реклама на dsnews.ua