• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Штаб білоруського опозиціонера оголосив про створення нової партії

Реклама на dsnews.ua

Штаб екс-претендента на пост президента Білорусі та колишнього глави "Белгазпромбанка" Віктора Бабарико оголосив про створення партії "Разом"

Про це йдеться в повідомленні на сторінці штабу у Twitter, передає "ДС".

Віктор Бабарико перебуває під вартою з середини червня. 31 серпня його штаб оприлюднив відеозвернення, записане опозиціонером ще до затримання.

"Прийшов час оголосити про продовження нашої боротьби, але вже з наявністю якоїсь організаційної форми, в яку можна обʼєднати всіх прихильників", — йдеться в зверненні.

Основними завданнями партії Бабарико назвав проведення конституційної реформи й обʼєднання громадських ініціатив.

Як зазначає Deutsche Welle, документи для реєстрації партії подадуть найближчим часом. Про це розповіла Марія Колесникова — представниця штабу та член президії Координаційної ради білоруської опозиції.

"Ми формуємо нове, свідоме і відповідальне білоруське суспільство", — наголосила вона, підкресливши необхідність реагувати на "нові виклики та запити".

"За останні три місяці ми всі разом зробили більше, ніж за останні 26 років", — додала Колесникова.

Сам Координаційна рада, що зʼявився з ініціативи екскандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської, продовжить роботу в чинному форматі. Ініціатива штабу Бабарико зі створення партії було узгоджено "з тими членами президії КС, з якими це було можливо з обʼєктивних обставин", заявили в раді.

Як писала "ДС", штаб лідерки білоруської опозиції, ексканідатки в президенти Світлани Тихановської озвучив плани на випадок свого приходу до влади: зокрема — відновити конституцію 1994 року та сформувати тимчасовий уряд на основі чинного.

    Реклама на dsnews.ua