• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Штам "Дельта" може перекреслити всі здобутки з боротьбі з коронавірусом, — ВООЗ

На тлі розповсюдження штаму коронавірусу Дельта світ може поступитися здобутками в боротьбі з хворобою, проте, за твердженням ВООЗ, COVID-вакцини є ефективними

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Ґебреєсус, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Ґебреєсус повідомив, що кількість заражень COVID-19 за останні чотири тижні зросла на 80%. За той же період смертність в Африці, де вакциновано лише 1,5% населення, зросла на 80%.

"Здобутки знаходяться під загрозою або втрачаються, а системи охорони здоровʼя у багатьох країнах перевантажені", — сказав Ґебреєсус на прес-конференції.

За даними ВООЗ, штам Дельта був виявлений у 132 країнах і став домінуючим у світі.

"Усі вакцини, які зараз схвалені ВООЗ, забезпечують значний захист від важких наслідків та госпіталізації щодо всіх варіантів, включаючи штам Дельта", — сказав провідний експерт ВООЗ з питань надзвичайних ситуацій Майк Раян.

"Ми боремося з тим самим вірусом, але вірус став більш заразним і адаптованим", — сказав він.

Марія ван Керхове, технічна працівниця ВООЗ із питань COVID-19, сказала, що варіант Дельта приблизно на 50% активніше передається, ніж інші штами SARS-CoV-2, які вперше з'явилися в Китаї наприкінці 2019 року.

Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) описали варіант коронавірусу Delta як такий, що передається, як вітрянка, і попередили, що він може спричинити важкі наслідки.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що штам "Дельта" в Україні незабаром витіснить інші різновиди коронавірусу.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін попередив, що через штам коронавірусу "Дельта" в Україні знову доведеться запроваджувати локдаун.

Нацбанк прогнозує падіння ВВП України на 0,6%, якщо буде введено локдаун на місяць через поширення штаму коронавірусу "Дельта"

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua