• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Штати підозрюють Асада в розкраданні допомоги ООН на $100 млн

Американські аналітики підозрюють, що режим Башара Асада в Сирії у 2019-2020 роках міг викрасти до 100 мільйонів доларів гуманітарної допомоги Організації Об'єднаних Націй шляхом маніпулювання курсом сирійського фунта

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані американського аналітичного центру CSIS, передає "ДС".

Дослідники прийшли до такого висновку, проаналізувавши дії центрального банку Сирії — він встановлює курс, за яким в країну надходить міжнародна допомога.

Перед початком війни за один долар США в Сирії давали 50 сирійських фунтів, зараз він коштує в сімдесят разів більше — приблизно 3 500 фунтів. До 2019 року центробанк Сирії встановлював курс для перекладу міжнародної допомоги приблизно на рівні реального, але потім почав його сильно занижувати.

Аналітики CSIS вважають, що це робиться свідомо, в тому числі для поповнення міжнародних резервів Сирії коштом допомоги ООН. Вони порахували, що у 2020 році агентства ООН конвертували мінімум 113 млн доларів на закупівлю товарів і послуг в сирійських фунтах. Оскільки гроші міняли за невигідним офіційним курсом, режим зміг перенаправити близько 60 млн доларів на свої потреби. Разом з 2019 роком ця сума сягає 100 млн доларів.

Дослідники вважають, що така практика зміцнює режим і послаблює ефективність санкційної політики.

Як повідомляла "ДС", у травні сирійський диктатор Башар Асад, якого підтримує Росія, знову переміг на виборах президента з результатом 95,1% голосів. Це вже четвертий його термін на посаді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua