• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Штурм Капітолію розслідуватиме спецкомісія Конгресу

У Конгресі США буде створена спеціальна комісія для розслідування обставин штурму Капітолію в січні 2021 року з метою зірвати затвердження результатів виборів президента

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Вона заявила, що законодавці створять зовнішню незалежну комісію для вивчення "фактів і причин" нападу на Капітолій прихильниками тодішнього президента Дональда Трампа.

У листі законодавцям Пелосі відзначила, що комісія буде створена за зразком аналогічної комісії, створеної після атак 11 вересня 2001 року. Спікер Палати представників додала, що група також розгляне "факти і причини, що стосуються готовності і реагування поліції Капітолію США та інших федеральних і місцевих правоохоронних органів в районі Капітолію".

Нагадаємо, 6 січня прихильники тодішнього президента США Дональда Трампа, який програв вибори глави держави, увірвалися в будівлю Капітолію. В результаті заворушень загинули 5 осіб.

За фактом безладів у відношенні Трампа була розпочата друга процедура імпічменту. 13 січня Палата представників затвердила рішення про оголошення імпічменту Дональда Трампа з обвинуваченням у підбурюванні до заколоту. Ініціативу підтримали 232 конгресмени, в тому числі десять членів Республіканської партії.

13 лютого Сенат США не підтримав оголошення імпічменту для 45-го президента Дональда Трампа.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua