• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Сі Цзіньпін першим привітав "залізного брата" Лукашенка з "перемогою". Путін - другий

Реклама на dsnews.ua

Голова КНР Сі Цзіньпін першим направив президенту Білорусі Олександру Лукашенко вітання з "перемогою" на президентських виборах

Про привітанні повідомило державне інформаційне агентство Білорусі БЕЛТА, передає "ДС".

"Від імені китайського уряду і китайського народу, а також від себе особисто висловлюю найтепліші вітання і найкращі побажання. Впевнений, що під Вашим керівництвом Білорусь обов'язково досягне нових блискучих успіхів у справі державного будівництва", — йдеться у привітанні.

Сі Цзіньпін зазначив, що в останні роки українсько-китайські відносини всебічного стратегічного партнерства функціонують на високому рівні.

"Китай та Білорусь є "залізними братами" і всепогодними партнерами. Я надаю великого значення розвитку китайсько-білоруських відносин і дорожу хорошими робочими відносинами і особистою дружбою з Вами", — підкреслив китайський лідер.

Він виразив готовність разом з главою білоруської держави докладати зусилля для спільного просування китайсько-білоруських відносин всебічного стратегічного партнерства, відкриття нових перспектив взаємовигідної співпраці в різних сферах на благо двох країн і народів.

Сі Цзіньпін Лукашенко побажав міцного здоров'я та успіхів в роботі, дружній Білорусі — процвітання і могутності, а її народу — щастя.

Згодом стало відомо, що привітання Лукашенко направив і російський лідер Володимир Путін.

"Розраховую, що ваша державна діяльність буде сприяти подальшому розвитку взаємовигідних російсько-білоруських відносин у всіх сферах, поглиблення співпраці в рамках Союзної держави, нарощування інтеграційних процесів по лінії Євразійського економічного союзу та СНД, а також військово-політичних зв'язків в Організації Договору про колективну безпеку. Це, безсумнівно, відповідає корінним інтересам братніх народів Росії та Білорусі", — йдеться у вітальній телеграмі Путіна.

Зазначимо, що більше про привітання Лукашенка від лідерів інших країн поки не повідомляється.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли десятки тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів.

Білоруська опозиція відмовилася визнавати результати виборів, оголошені ЦВК.

    Реклама на dsnews.ua