• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Сі побачив у критиці Макрона спробу "розпалити третю світову"

Голова Китаю Сі Цзіньпін закликав президента Франції Еммануеля Макрона не критикувати Пекін через війну в Україні, бо це може призвести до "третьої світової війни"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні китайського державне інформаційне агентства Сіньхуа, передає "ДС" із посиланням на Bloomberg.

Макрон під час спільної з Сі бізнес-конференції заявив, що безпеки в Єврпі не може бути без безпеки в Україні.

"Ми перебуваємо на історичному поворотному етапі, коли загрози досягли безпрецедентного рівня, а ризики глобальної фрагментації є значними", ‒ сказав політик.

Сі відповів, що конфлікт можна вирішити лише шляхом переговорів за участю обох сторін, і застеріг від використання його як інструменту для критики Китаю.

"Ми виступаємо проти використання цієї кризи для покладання відповідальності на третю країну, заплямування її іміджу та розпалювання нової холодної війни", ‒ сказав Сі.

Макрон і Сі також закликали до всесвітнього припинення вогню під час Олімпійських ігор, які стартують у Парижі наприкінці липня.

Окрім того, Сі Цзіньпін заявив, що Китай та Франція повинні "підтримувати взаємну вигоду та спільно виступати проти відокремлення та розриву ланцюгів поставок".

Як писала "ДС", Сі підтримав пропозицію Макрона щодо перемир’я в Україні, Секторі Гази та Судані під час проведення Олімпійських ігор в Парижі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua