• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Силовики Лукашенка заблокували незалежний білоруський портал TUT.by: у журналістів проходять обшуки

У Білорусі, на вимогу генеральної прокуратури країни, заблокували один з найбільших незалежних інформаційних порталів TUT.by

Логотип TUT.by
Логотип TUT.by
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні міністерства інформації країни, передає "ДС".

"Генеральна прокуратура встановила численні факти порушень Закону про ЗМІ в частині розміщення забороненої інформації в ряді публікацій на інтернет-ресурсі TUT.by. У цих матеріалах міститься інформація від імені незареєстрованої фонду BYSOL. Відповідно до статті 38 Закону про ЗМІ в засобах масової інформації, на інтернет-ресурсах заборонено поширення інформації від імені організацій, які не пройшли в установленому порядку державну реєстрацію", — зазначено в повідомленні.

Сайт недоступний також з території інших країн. У той же час у нього з'явилося дзеркало.

Як повідомляється на порталі, у вівторок відразу кілька редакторів TUT.BY повідомили, що до них прийшли співробітники Департаменту фінансових розслідувань Комітету державного контролю. Силовики прийшли і в офіс TUT.BY і Hoster.by.

Пізніше Комітет державного контролю повідомив, що стосовно посадових осіб ТОВ "ТУТ БАЙ МЕДІА" порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 243 Кримінального кодексу (ухилення від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі).

Нагадаємо, у вересні 2020 року міністр інформації Білорусі Ігор Луцький своїм наказом призупинив поширення на TUT.by статусу ЗМІ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua