• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Силовики пішли з вулиць Мінська (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Частина бійців ОМОН, внутрішніх військ та інших силових структур Білорусі пішли з вулиць білоруської столиці 

Про це сьогодні зранку повідомив російський РЕН ТВ у Twitter, інформує "ДС".

"Частини ОМОН, а також внутрішніх військ та інших силових структур Білорусі покинули вулиці Мінська. У столиці країни відновлено рух транспорту основними магістралями", — йдеться у повідомленні.

Водночас, як повідомляє TUT.BY, біля станції метро "Пушкінська", де було найбільш жорстке протистояння, знищили стихійний меморіал. "Мінчани несуть квіти знову. Квіти та свічки лежать на парапеті біля виходу з Пушкінської — в сторону вул. Берута. Навколо вже нічого не нагадує про нічні протести. Навіть місцеві двірники дивуються незвичній чистоті і кажуть, що, схоже, хтось потрудився до них", — йдеться у повідомленні.

Раніше державні ЗМІ повідомили про затримання у Мінську "координатора" протестів.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua