• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Силовики переконують тебе, що ти — біосміття": Білорус розповів про перебування в мінському ізоляторі

Реклама на dsnews.ua

Житель Мінська, який веде в Twitter мікроблог "Обличчя олігарха", розповів про своє перебування в ізоляторі тимчасового утримання

Своєю історією він поділився в серії твітів, передає "ДС".

"Я провів на Окрестіна в Центрі ізоляції правопорушників (ЦІП) 2.5 доби. Я, звичайно, все хотів спробувати в житті, але ось прям не це, будь ласка, і вам не раджу. Сидів я, значить, на зупинці, разом зі знайомою, яка попросила її зустріти з вокзалу, як до мене під'їхав "Комфорт" і мене з іще одним чоловіком підхопили "добрі молодці" у всьому чорному і потягли в салон. Найголовніше в цій ситуації — розслабитися", — почав свою розповідь білорус.

Чоловік пояснив, що мається на увазі під "розслабитися".

"Якщо ти подаєш хоч якісь ознаки життя під час затримання/стійки біля стінки/на колінах і т. д.,то тобі дають більше, ніж ті, хто взагалі стоїть і не смикається. Взагалі чим більше ти видаєш страждань, тим більше тебе б'ють і ламають. Так що краще - терпіти, адже їм нецікаво тоді", — розповів житель Мінська.

Спочатку його доставили у відділення міліції, де він зустрів досить людяне ставлення.

"Спочатку було РВВС. І на ТОЙ момент (із 9 на 10 серпня) там було дуже по-людськи. Намагалися зробити все можливе, щоби випустити, але наказ був всіх пакувати на ЦІП, тому вони лише розводили руками. Але мої речі (якими я їх пам'ятаю) акуратно складали у пакет, дали написати смс", — розповів білорус.

Коли його перевели в ЦІП, відразу ж почалися приниження.

"На тебе постійно кричать і принижують матом, всіляко демонструючи свою силову і статусну перевагу. Вони буквально переконують тебе, що ти — біосміття. Щоби зрозуміти мовлення цих людей, просто згенеруйте будь-який набір матюкливих слів із дієсловами — 99%, що це воно", — поділився чоловік.

Людей саджали в тісні камери, де не вистачало ліжко-місць.

"Камера, в яку мене визначили, була на 4 ліжка, але нас там виявилося 8. Дуже непогано насправді, але це тому, що я так званої "першої хвилі", з людьми, які були після мене наступної ночі, такої лафи не дали. Їх посадили в кількості 20 осіб, як я дізнався пізніше. У таку ж камеру", — розповів білорус.

"Перша доба — буквально ні про що. У тебе нічого не відбувається. Читати нічого, слухати нічого. Благо, що було прочинене вікно і в годівницю можна було слухати коридор. Годівниця — це такі дверцята в двері, куди дають їжу з їдальні, але нам її, на жаль, не давали", — додав він і уточнив, що їжу затриманим був наказ не видавати три дні.

Більше того, затриманим не дозволяли спати.

"Величезна кількість Омонівців постійно тебе називає "руйнівником міста, покидьками, тварюками, мерзотами". Просто постійно. Навіть коли просто перевіряє в віконце, що ви робите. А такі перевірки кожні 30 хвилин", — продовжив свою розповідь чоловік.

"Я точно чув автоматні черги й електрошокери, які застосовувалися до хлопців, що потрапили в ніч з 10 на 11. Дуже важко було це чути, крізь ЗАКРИТЕ вікно. А чути було дуже виразно, що ж там на вулиці робилося, навіть складно уявити", — додав він.

У підсумку дісталося і йому. Чоловік отримав більше 20 ударів. Фото наслідків він також виклав у своєму мікроблозі.

У лікарні йому відмовилися знімати побої. Він пообіцяв звернутися до правозахисного центру «Весна».

    Реклама на dsnews.ua