• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Ситуація в Афганістані: в ЄС заявили, що не поспішатимуть із визнанням "Талібану"

У Європейському Союзі заявили, що поки не поспішатимуть із визнанням ісламістського угруповання бойовиків "Талібан", яке захопило владу в Афганістані, але уточнили, що їм все-таки доведеться співпрацювати

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі агентства Reuters, передає "ДС".

"Серед держав-членів ЄС і у контексті G7 немає жодних сумнівів: нам потрібно взаємодіяти з "Талібаном", нам потрібно спілкуватися з ним та впливати на нього, використовуючи важелі, які у нас є. Але ми не будемо поспішати визнавати цю нову формацію або встановлювати офіційні відносини", — йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що офіційні відносини між ЄС і "Талібаном" виникнуть тільки в тому випадку, якщо таліби будуть відповідати конкретним умовам, включаючи повагу прав людини та безперешкодний доступ для співробітників з надання допомоги.

Водночас визнання "Талібану" може стати можливим, якщо відбудеться забезпечення бойовиками вільного проходу афганцям, які бажають залишити країну, відмова від помсти проти тих, хто повʼязаний з іноземними державами або колишнім урядом і запобігання перетворення Афганістану на притулок для терористів.

У ЄС додали, що поки незрозуміло, чи таліби зможуть ефективно управляти країною, але для блоку ключовою умовою офіційних відносин буде створення всеосяжного та репрезентативного перехідного уряду.

Як повідомляла "ДС", раніше премʼєр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив про готовність співпрацювати з режимом талібів за певних умов. Також Німеччина готова вести переговори з представниками "Талібану" та повернути німецьких дипломатів у посольство в Кабулі, оскільки "існує потреба в дипломатичній присутності на місці".

    Реклама на dsnews.ua