• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ситуація з безпекою на Донбасі погіршилася, — ООН

В моніторингової місії ООН констатують, що на Донбасі погіршилася ситуація, повʼязана з безпекою і порушеннями режиму припинення вогню

Реклама на dsnews.ua

Про це голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер сказала на брифінгу під час представлення доповіді про права людини в Україні в період з 1 лютого по 31 липня 2021 року, передає "ДС" із посиланням на УНІАН.

"Безпекова ситуація на сході України погіршилася. Зросла кількість жертв серед цивільного населення внаслідок активних бойових дій і обсяги шкоди цивільним обʼєктам. З 1 лютого по 31 липня 2021 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 62 жертви серед цивільного населення — 15 загиблих і 47 поранених. Це на 51% більше, ніж за попередні шість місяців", — заявила Богнер.

Вона додала, що така тенденція триває й надалі й у період з 31 липня і до 20 вересня внаслідок активних бойових дій було зафіксовано 16 жертв серед цивільного населення — 2 загиблих і 14 поранених. "Це найвищі місячні показники з червня 2020 року", — сказала Богнер.

Також вона підкреслила, що найефективніший спосіб захистити цивільне населення — припинити стрільбу. За її даними, з 27 липня 2020 року, коли почали діяти поновлені зобовʼязання сторін про дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, відбулося шестикратне зниження втрат серед цивільного населення, якщо порівнювати річний період до поновлення зобовʼязань дотримуватися перемирʼя з річним періодом після того.

Як повідомляла "ДС", під час виступу на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН президент України Володимир Зеленський заявив, що організація повинна відреагувати на роздачу російських паспортів українцям.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua