• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Ситуація з COVID1-9 гірше, ніж навесні: в Баварії оголосили режим катастрофи

Реклама на dsnews.ua

У німецькій провінції Баварія істотно посилять обмеження в зв'язку з масштабним поширенням коронавірусної інфекції в цій федеральній землі

Про це повідомив прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер після екстреного засідання уряду, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Ми знову оголошуємо стан катастрофи», — сказав Зедер, нагадавши, що подібне рішення дало позитивний результат під час першої хвилі навесні цього року. На сьогодні ситуація набагато гірша.

Кожні 4 хвилини в Німеччині помирає людина, зазначив Зедер. Він підкреслив, що з етичної і моральної точки зору неможливо не діяти. За словами політика, «локдаун-лайт» зміг зупинити експоненціальне зростання, «але не більше того». Цифри нових захворювань і смертей залишаються занадто високими, клініки переповнені, системі охорони здоров'я загрожують перевантаження. Чекати початку нового року і вводити нові заходи — занадто пізно, попередні свята є викликом.

Прем'єр перерахував 10 пропозицій, які він представить земельному парламенту, та сподівається ввести в дію з наступної середи, 9 грудня, і до 5 січня щонайменше. Основна їх мета — скорочення контактів.

З цією метою вводиться обмеження на вихід з дому, він буде дозволений тільки з поважної причини — на роботу, за покупками, для відвідування родичів, які потребують допомоги тощо. У гарячих точках (де рівень зараження перевищує 200 на 100 000 населення) буде введена комендантська година з 21.00 до 05.00. Виняток буде зроблено 23-26 грудня, але не в Новорічну ніч.

Зустрічатися дозволено членам 2 домогосподарств, але не більше 5 осіб (без урахування дітей до 14 років). Школи з середи перейдуть переважно на дистанційне навчання за винятком випускних класів. У магазинах можуть перебувати покупці з розрахунку 1 людина на 20 кв. м. Чи заборонять розпивання алкоголю в громадських місцях. Обмежать також відвідування будинків престарілих.

Влада закликає всіх, хто може відправити людей працювати в режимі хоум-офіс, зробити це, а там де можливо — зовсім відправити людей на канікули, щоб вони залишалися вдома.

Баварія є однією з найбільш уражених COVID-19 земель ФРН.

    Реклама на dsnews.ua