• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Ситуація з Навальним: Лавров просить не вважати владу Росії розумово відсталою

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зажадав, щоб у ситуації з отруєнням опозиціонера Олексія Навального західні країни не вважали представників Кремля "особами з недостатнім розумовим розвитком"

Про це Лавров заявив в ході онлайн-конференції, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

Російський міністр уточнив, що відмова західних країн передати результати аналізів Навального російській стороні означає їхнє "боягузтво".

«Не треба з Росії робити осіб з недостатнім розумовим розвитком», — сказав Лавров.

Він заявив, що західні країни нібито "опинилися в кризі".

«Їхні коментарі покликані відвернути увагу від глибокої кризи, в якій опинилися їхні країни», — сказав російський міністр.

Він прокоментував вимоги представників ряду країн і організацій звільнити негайно звільнити Навального, затриманого при проходженні паспортного контролю в московському аеропорту Шереметьєво.

«Ми бачили, як вчора вхопилися за вчорашню новину про повернення Навального в РФ. Відчувається, з якою радістю йдуть коментарі під копірку», — сказав глава російської дипломатії.

Примітно, що поряд з цими заявами міністра, в цей момент триває засідання підмосковного Хімкинського суду щодо взяття Навального під варту. Судовий розгляд проходить прямо у відділенні поліції.

"Я не розумію, що відбувається. Мене одну хвилину назад вивели з камери на зустріч з адвокатами. Я прийшов сюди: тут відбувається засідання Хімкінського суду. Якісь люди сидять, знімають на камеру, якісь люди сидять в залі. Називається це все "відкрите засідання Хімкінського суду" і розглядається питання про взяття мене під варту за клопотанням начальника поліції", — сказав Навальний у відеозверненні на своєму Telegram-каналі.

Він заявив, що не розуміє, чому засідання суду проходить у відділенні поліції. Подив опозиціонера також викликало те, що про засідання також нікого не повідомили.

"Я бачив багато глузувань над правосуддям. Але, мабуть, цей самий дід в бункері (президент Росії Володимир Путін — "ДС") настільки боїться, що просто тут демонстративно розірвали і викинули на смітник кримінально-процесуальний кодекс", — зазначив Навальний.

Нагадаємо, Польща розпочала консультації з делегацією Євросоюзу в ООН про можливе скликання надзвичайного засідання Ради ООН з прав людини через затримання Навального у Росії.

    Реклама на dsnews.ua