• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Скандал через російську вакцину у Словаччині: віцепрем'єр подав у відставку

Віцепрем'єр і міністр економіки Словаччини Ріхард Сулик подав у відставку на тлі урядової кризи через закупівлю російської вакцини проти COVID-19 "Супутник V"

Прапор Словаччини
Прапор Словаччини
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації Deutsche Welle, передає "ДС".

Як зазначається, Ріхард Сулик подав у відставку внаслідок урядової кризи, яка виникла через закупівлю російської вакцини.

Віцепремʼєр також заявив, що тепер свою посаду має залишити й премʼєр-міністр Ігор Матович. Після цього у Словаччині може бути сформовано новий уряд.

Напередодні Матович погодився подати у відставку заради порятунку правлячої коаліції та розвʼязання урядової кризи. Він заявив, що готовий піти зі своєї посади, але має намір залишитися членом уряду.

Премʼєр також порадив "заради заспокоєння ситуації" подати у відставку міністрам економіки та юстиції, які представляють дві партії — молодших партнерів керівної коаліції з партією Матовича "Звичайні люди та незалежні особистості".

Раніше партнери пригрозили залишити уряд, якщо Матович не піде у відставку до 24 березня.

Як писала "ДС", політична криза у Словаччині виникла після заяви двох партій про можливий вихід з коаліції через закупівлю урядом 2 млн доз вакцини "Супутник V" російського виробництва.

1 березня уряд Словаччини підтвердив цю закупівлю. 3 березня під час радіоінтервʼю на питання журналіста про те, що глава словацького уряду пообіцяв росіянам за поставки вакцини, Ігор Матович відповів: "Закарпатську Україну". Потім він дав зрозуміти, що пожартував, і запевнив, що не давав росіянам жодних обіцянок.

Глава МЗС Дмитро Кулеба висловив жаль, що своїми некоректними висловлюваннями словацький премʼєр псує "надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною і Словаччиною".

Пізніше глава МЗС Словаччини Іван Корчок вибачився за невдалий жарт премʼєр-міністра. 4 березня вибачення приніс і Матович.

Після скандалу із закупівлею російської вакцини у відставку також подав міністр охорони здоровʼя Словаччини Марек Крайчи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua