• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Скандальна гей-вечірка в Брюсселі. В "оргіях папіків" брали участь і українські політики

Гей-вечірки Давида Манжелея користувалися популярністю серед консервативних політиків з польської та угорської партій

Гей-вечірки в Брюсселі відвідували політики з України/wbur.org
Гей-вечірки в Брюсселі відвідували політики з України/wbur.org
Реклама на dsnews.ua

Журналіст польського видання Onet Марчін Терлік поспілкувався з організатором гей-вечірок в Брюсселі, на одній з яких засвітився політик з угорської партії "Фідес".

У понеділок всі світові ЗМІ повідомили про п'ятничний рейд поліції на гей-вечірку в бельгійській столиці. Офіцери, які прибули туди з-за порушення режиму обмежень, введених через коронавірус, виявили, що серед гостей був і депутат Європарламенту Йозеф Сайєр. Цей консервативний політик, який особисто вніс в угорську конституцію визначення шлюбу тільки як союзу чоловіка і жінки, здав мандат і вийшов з партії в зв'язку з скандалом, що вибухнув.

А в середу ввечері ми поспілкувалися з Давидом Манжелеєм, організатором гучної п'ятничної оргії в Брюсселі.

У четвер ми дізналися, що поліція Вадовіце з 2019 р. розшукує людину з практично ідентичним ім'ям і прізвищем — поляка Давида Манжелея. Чоловік підозрюється в шахрайстві і, за даними поліції, проживає в Вадовіце. Друзі Манжелея, з якими нам вдалося зв'язатися, підтверджують: організатор брюссельської секс-вечірки і розшукуваний поляк — одна і та ж особа. У судах Кракова щодо нього розглядаються більше десятка справ.

В інтерв'ю Onet в середу ввечері, до того, як нам стало відомо про те, що він в розшуку, Манжелей заявив, що секс-вечірки для геїв він влаштовує вже два роки. І часто в них беруть участь більше сотні чоловік. Про це розповідав бельгійським ЗМІ, показував їм квартиру, де проходили вечірки. В інтерв'ю Onet він також сказав, що постійними гостями на його секс-вечірках також були четверо політиків з партії ПіС (польська правляча партія "Право і Справедливість". — "ДС"). Їх імена він назвати відмовився.

Слова Давида Манжелея ми перевірити не можемо. Ми публікуємо його заяви із застереженням, що це його версія подій. З одного боку, ми знаємо, що у нього є проблеми з законом. З іншого, підтверджена участь в останній такій вечірці євродепутата з Угорщини і дипломатів з Естонії.

"Десь півтора роки тому зі мною зв'язалися два політика з ПіС, які дізналися про мої вечірки від моїх брюссельських друзів. Потім зв'язалися ще двоє, які чули про них від своїх колег з Німеччини", — розповідає Манжелей.

Реклама на dsnews.ua

Він зазначив, що з польських політиків до нього приїжджали тільки представники партії "Право і Справедливість". Втім, його секс-вечірки відвідують чиновники і з інших країн. "У нас були політики з України, Франції, Німеччини, Нідерландів, Люксембургу, Швейцарії та Іспанії. Однак найчастіші гості — поляки і угорці", — підкреслив він. За його словами, серед останніх були дев'ять членів партії "Фідес" — як депутати Європарламенту, так і політики, що працюють усередині країни.

Чи обговорювали на вечірках з польськими та угорськими політиками їх партії, відомі своїми нападками на ЛГБТ-спільноту?

"Іноді так. Вони просто кажуть, що для того, щоб зберігати своє становище, повинні робити вигляд, що згодні зі своїми лідерами. Тому вони вважають за краще приїжджати за кордон, щоб розважитися. Якби вони з'явилися на такій вечірці в своїй країні, це означало б кінець їх кар'єри". Манжелей зазначив, що вони не можуть відкрито говорити про свою гомосексуальність через забобони, які панують у них вдома.

За словами Давида Манжелея, немає ніякої проблеми в тому, щоб відкрито говорити про секс. І в інтерв'ю Onet він розкрив подробиці оргії.

"Мої вечірки проходять в форматі "бейрбеккінг". Це означає, що не можна використовувати презервативи, і можуть бути присутніми тільки чоловіки. Вони не можуть просто дивитися, кожен учасник повинен займатися сексом. Ми називаємо це "оргією татусів", — сказав він. Також він підкреслив, що сьогодні кожен перед відвідуванням повинен надати довідку про те, що він не хворий на коронавірус або вже їм перехворів. Їм також не дозволено брати з собою телефони.

"На вечірках наркотиків немає, але якщо їх хтось приносить або вживає заздалегідь, я нічого не можу з цим вдіяти. Учасники поводяться так на свій страх і ризик. До речі, в Брюсселі дістати наркотики не проблема. Дилери стоять прямо біля дверей мого будинку", — додав він.

Манжелей розповів і про візит поліції, який вони нанесли до нього додому в п'ятницю. Проблема була не в самій оргії, а в тому, що вона була порушенням закону. Суть в тому, що "папіки", зібравшись такою великою групою, порушили діючі обмеження, введені для боротьби з пандемією Covid-19.

"Один ідіот забув замкнути двері. Поліція просто відкрила її і увійшла. У неї не було ні ордера, ні запрошення, ні інших документів. Для мене це було дійсно несподіванкою", — заявив він.

"Врешті-решт, мені сказали зупинити вечірку, але ніяких штрафів мені не виписали. Пред'явити документи всіх учасників не просили, тому їх офіційна цифра нижче 30, хоча нас було більше", — додав він.

У повідомленнях бельгійської поліції йшлося про те, що в оргії брали участь 25 осіб.

Що стосується відомого депутата Європарламенту з "Фідес" Йозефа Сайєра, то організатор каже, що до вечірки він не знав, звідки він, а знав лише, що він політик. Але при цьому підтвердив повідомлення преси про те, що угорець намагався втекти через вікно.

"Я був зайнятий з іншими гостями і бачив тільки відкрите вікно. Моя квартира знаходиться на другому поверсі, тому для стрибка на вулицю було занадто високо. Зрештою, Сайєр залишився в квартирі, і його забрала поліція", — сказав він.

За його словами, поліцейські не обшукували інших учасників вечірки. А угорського депутата Європарламенту поліція відвезла додому, оскільки у нього не було при собі документів. По дорозі поліцейські, "мабуть, і знайшли у нього таблетку екстазі".

Організатор також заявив, що на п'ятничній вечірці були присутні два дипломати, про що згадувалося в офіційному повідомленні місцевої прокуратури. У вівторок МЗС Естонії підтвердило, що в вечірці брав участь дипломат з цієї країни.

    Реклама на dsnews.ua