• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Скандальне рішення КСУ: Венеціанська комісія та GRECO не підтримують звільнення суддів

Реклама на dsnews.ua

Припинення повноважень суддів Конституційного Суду, навіть з поважної причини, є кричущим порушенням Основного закону і принципу поділу влади. Порушення Конституції не може привести до поваги верховенства закону

Про це йдеться в спільному листі Венеціанської комісії та Групи держав проти корупції (GRECO) до спікера ВР Дмитра Разумкова, передає "ДС".

В організаціях заявили, що повністю згодні з важливістю забезпечення суспільної довіри до Конституційного Суду, адже він грає важливу роль хранителя Основного закону і арбітра поділу влади.

"Довіра не означає відсутність незалежності. Навпаки, Конституційний Суд може користуватися довірою інших державних інститутів і громадськості тільки в тому випадку, якщо він дійсно незалежний", — наголошується в листі.

Організації закликають українську владу розглянути несприятливі, глибокі і довгострокові наслідки для України від поспішного рішення про звільнення суддів Конституційного Суду.

"Ми закликаємо вас вивчити альтернативні способи забезпечення того, щоб боротьба з корупцією відповідно до міжнародних стандартів залишалася пріоритетом для вашої країни", — йдеться в листі.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ).

    Реклама на dsnews.ua