• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Слідчий комітет Білорусі заявив про силовиків, постраждалих від лавок і сміттєвих контейнерів

Реклама на dsnews.ua

Унаслідок масових акцій протесту в Білорусі постраждали десятки правоохоронців, Слідчий комітет порушив кримінальні справи

Про це заявив голова СК Білорусі Іван Носкевич, передає "ДС".

"Слідчим комітетом порушено кримінальні справи за фактами масових заворушень і насильства щодо співробітників органів внутрішніх справ. Вони мали місце на території міста Мінська і ряді інших регіонів країни сьогодні вночі. Всі протиправні дії супроводжувалися насильством щодо співробітників міліції, десятки з яких постраждали", — цитує слова Носкевича TUT.BY новини.

У СК стверджують, що нібито правопорушення супроводжувалися знищенням майна, опором представникам влади. Правоохоронцями зафіксовано використання як знарядь злочинів сміттєвих контейнерів, лавок, палиць, каміння, уламків тротуарної плитки, скляних пляшок, а також легкозаймистих рідин.

"В цей час понад 100 слідчих працюють на місцях подій… Вже зараз порушені кримінальні справи за фактами організації масових заворушень та участі в них по різних частинах ст. 293 КК. Відповідальність за дані дії відповідно до 8 і 15 років позбавлення волі", — заявив голова СК.

Про застосування силовиками спецзасобів, невиправдано жорстоких затримань і постраждалих протестувальників Носкевич не згадав. Примітно, що сайт слідчого комітету Білорусі, як і багатьох інших відомств та організацій, наразі недоступний через обмеження роботи інтернету в Білорусі.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли десятки тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів.

    Реклама на dsnews.ua