• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Слідком РФ перевіряє на розпалювання ненависті пісню, з якою Росія їде на "Євробачення"

Слідчий комітет Росії перевірить пісню, з якою співачка Маніжа представлятиме Росію на "Євробаченні", на наявність ознак розпалювання ненависті або ворожнечі

Маніжа
Маніжа
Реклама на dsnews.ua

Про це ТАСС повідомило джерело в правоохоронних органах, передає "ДС".

Перевірку почали після того, як «Ветеранские вести» звернулися до голови СК Олександра Бастрикіна з проханням порушити справу на Маніжу за екстремізм і припинити поширення відео її виступу. Організація заявила, що кліп Маніжі «спрямований на грубу образу і приниження людської гідності російських жінок за ознакою приналежності до національності».

«Ветеранские вести» називають себе «інформаційно-аналітичним ЗМІ», яке пише про ветеранів, оборону, історію і безпеку. У 2020 році «Ветеранские вести» отримали грант від президентського фонду на 437 тисяч рублів.

8 березня Маніжа стала переможницею відбору на конкурс «Євробачення-2021». Після цього вона зіткнулася з критикою в соцмережах: деякі користувачі виступили проти того, щоб уродженка Таджикистану представляла Росію на «Євробаченні», іншим не сподобався сам номер співачки і текст пісні. Спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко попросила з'ясувати, яким чином ця пісня потрапила на конкурс.

Нагадаємо, раніше організатори міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення" запропонували Білорусі замінити пісню "Я навчу тебе" групи "Галасы3Места", угледівши в ній політичний підтекст, про що повідомив Європейський мовний союз. Пісню було видалено з YouTube-каналу конкурсу.

Білорусь вибрала нову пісню для "Євробачення", і найближчим часом вона буде відправлена в ЄМС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua