• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Сльозогінний газ і шумові гранати: в Афінах тисячі людей протестують проти закону про демонстрації

Реклама на dsnews.ua

Столицю Греції 9 липня охопили масові протести проти нового закону, що обмежує проведення масових акцій

Про це йдеться в публікації Deutsche Welle, передає "ДС".

Згідно з новим законом, для проведення будь-якої демонстрації необхідно буде подати заявку, а організаторам — взяти на себе зобов'язання забезпечити мирний характер заходу. В іншому випадку їх можна буде притягнути до відповідальності. Крім того, прокуратура може заборонити вже заплановану масову акцію, якщо побачить в ній загрозу вуличних заворушень.

У центрі Афін, перед будівлею парламенту зібралося близько 10 тис. людей, незгодних з новими обмеженнями. Деякі з них тримали в руках банери з написом "Руки геть від демонстрацій". При цьому протести, що почалися мирно, кілька раз переростали у вуличні заворушення. Очевидці повідомляють, що деякі з присутніх почали закидати поліцію фальшфейерами і різними предметами. Поліцейські відповіли сльозогінним газом і шумовими гранатами.

Як зазначається, до протестів закликали профспілки, пов'язані з Комуністичною партією Греції, а також Коаліція радикальних лівих сил, яку очолює колишній прем'єр-міністр країни Алексіс Ціпрас.

На думку прем'єр-міністра Греції Киріакоса Мицотакиса, новий закон служить інтересам громадської безпеки. Однак багато греків дотримуються іншої точки зору.

Як повідомляла "ДС", в Сербії після масових протестів уряд скасував своє рішення про введення комендантської години.

    Реклама на dsnews.ua