• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Слідком Білорусі завів справу проти дівчини Шишова, якого знайшли повішеним у Києві

У Білорусі порушили кримінальну справу на дівчину знайденого повішеним у Києві керівника громадської організації "Білоруський дім в Україні" Віталія Шишова — Божену Жолудь

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Слідкома Білорусі, передає "ДС".

«УСК по м. Мінську порушено кримінальну справу стосовно 21-річної уродженки Гомельської області Божени Жолудь, яка з серпня 2020 року постійно проживає на території України», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що дівчину визнано підозрюваною у ч. 3 ст. 361 Кримінального кодексу Республіки Білорусь.

Слідком стверджує, що у серпні 2021 року Жолудь біля посольства Білорусі в Україні «закликала до масових заворушень, що супроводжуються насильством над особистістю і збройним опором представникам влади, тобто до вчинення дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь».

При цьому зазначається, що її дії зафільмовано й «розтиражовано за допомогою різних засобів масової інформації та інтернет-ресурсів, у тому числі і деструктивних Tелеграм-каналів», і цю інформацію долучено до матеріалів справи.

У білоруському Слідкомі також заявили, що "планується проведення … слідчих і процесуальних дій".

Нагадаємо, 3 серпня громадянина Білорусі Віталія Шишова, який зник у Києві напередодні, знайшли повішеним в одному з київських парків, недалеко від місця його проживання. Поруч із тілом активіста були знайдені його особисті речі, зокрема мобільний телефон.

У поліції заявили, що розглядають дві версії: вчинення самогубства або вчинення умисного вбивства з імітацією самогубства.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua