• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Словаччина вводить локдаун, але не для всіх

Словаччина запровадить жорсткі обмеження для громадян, які не вакциновані від коронавірусу, через різке зростання кількості нових випадків зараження COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

"Це локдаун для невакцинованих", — сказав Хегер.

Обмежувальні заходи набудуть чинності у понеділок, 22 листопада.

У країні з населенням 5,5 мільйона людей за останні дні була зафіксована рекордна кількість нових випадків захворювання – понад 8000 за добу. Крім того, у відділеннях інтенсивної терапії мало ліжок для хворих на коронавірус.

Згідно з новими правилами, тільки людям, які були вакциновані або перехворіли на COVID-19 протягом останніх шести місяців, буде дозволено вхід до ресторанів, торгових центрів, магазинів з товарами не першої необхідності, на спортивні та громадські заходи. Обмеження триватимуть 3 тижні.

У Словаччині один із найнижчих рівнів вакцинації в Євросоюзі: вакциновано 45% всього населення порівняно із середнім показником ЄС, що становить 65%. З початку пандемії було зареєстровано 13725 смертей.

Деякі служби, у тому числі ресторани, зіткнуться з додатковими обмеженнями навіть для вакцинованих в найбільш постраждалих регіонах, оскільки вони зможуть подавати лише на виніс. Нові правила також передбачають тестування нещеплених людей на робочих місцях у всіх регіонах, окрім найменш постраждалих.

Як повідомляла "ДС", Чехія суттєво посилить карантинні обмеження для нещеплених громадян через різке зростання кількості нових випадків коронавірусу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua