• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ЗМІ з'ясували цікаві факти про ГРУшниках, підозрюваних в отруєнні Скрипалів

Реклама на dsnews.ua
Паспорти двох російських ГРУшников, яких Британія підозрює в отруєнні Скрипалів, відрізняються лише останньою цифрою, що може свідчити про те, що їх видали безпосередньо перед завданням

Це з'ясувала "Фонтанка", передає "ДС".

За офіційними даними, Руслан Боширов і Олександр Петров вилетіли 2 березня 2018 року з Шереметьєво в аеропорт Лондона Гетвік. За інформацією "Фонтанки", на рейс "Аерофлоту" SU2588 зареєструвалися 150 пасажирів.

Підозрювані придбали авіаквитки за закордонними паспортами серії "65", номери документів відрізняються останньою цифрою: ...1297 і ...1294.

По всій видимості, на руках у Боширова і Петрова вже були зворотні квитки, причому на два поспіль рейсу з аеропорту Хітроу в Шереметьєво - вечірній 4 березня і нічний 5-го. Британські власті вважають, що підозрювані скористалися першим.

У відкритих джерелах інформації про Боширове практично немає. За даними "Фонтанки", він народився 12 квітня 1978 року в Душанбе, був зареєстрований в Москві в 25-поверховому будинку на Великій Набережній вулиці.

У 2015 році на нього завели два виконавчих виробництва за автомобільні штрафи, отримані з різницею в три дні, - 20 і 23 липня. Дивина в тому, що номери виробництв йдуть не по порядку. Першого присвоєно 433048, другого - 432322, хоча їх оформляло один підрозділ - міжрайонний відділ судових приставів по стягненню адміністративних штрафів № 1 Москви. На порталі світових суддів столиці справи про адміністративні правопорушення у відношенні Руслана Боширова відсутні. Також його немає в банку даних виконавчих проваджень.

"Фонтанка" зателефонувала багаторічним мешканцям "бошировского" будинку на Великій Набережній. Вони живуть на тій же сходовій клітці.

"У названій вами квартирі живе тільки стара жінка, - відповіли кореспонденту. - Ми носимо їй гроші, вона збирає для найму прибиральниці. Чоловіка ніколи в квартирі не бачили і в під'їзді не зустрічали. Єдино можемо припустити, що це син господині, прописаний за адресою, але не жив тут ніколи".

Мережевою активністю Боширов теж не відрізняється. Створені під цими ім'ям та прізвищем у 2014 році порожні сторінки. У Facebook у Боширова зареєстрований один друг, дівчина з України. Профіль "ВКонтакте" містить інформацію, ніби Боширов закінчив у 2004 році географічний факультет МГУ за напрямом "Гідрологія суші".

За інформацією "Фонтанки", на Боширова і Петрова закордонні паспорти (звичайні, не біометричні) були оформлені близько двох років тому. За цими паспортами обидва часто літали в Європу. З вересня 2016 року по березень 2018-го вони відвідали Амстердама, Женеви, Мілан, неодноразово - Париж. Олександр Петров мінімум один раз до справи Солсбері бував в Лондоні - з 28 лютого по 5 березня 2017 року.

Про Петрове відомо ще менше. За документами він народився 13 липня 1979 року. Людина з такими датою народження і ім'ям-прізвищем зустрічається в списку співробітників національного виробника імунобіологічних препаратів - ФГУП НВО "Мікроген".

Нагадаємо, у Британії заявили, що президент Росії Володимир Путін несе кінцеву відповідальність за отруєння колишнього ГРУшника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

    Реклама на dsnews.ua