• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Соціологи назвали найпривабливішу країну для трудових мігрантів

Канада стала найпривабливішою країною для трудових мігрантів, обійшовши США

Пандемія COVID-19 серйозно вплинула на ставлення людей до роботи
Пандемія COVID-19 серйозно вплинула на ставлення людей до роботи
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати спільного дослідження BCG і The Network, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з даними за 2020 рік, пандемія COVID-19 серйозно вплинула на ставлення людей до роботи за кордоном. Загалом зацікавленість людей у переїзді заради роботи знизилася, їх почали приваблювати країни, які змогли краще за інших протистояти коронавірусу.

За результатами опитування 209 тис. людей зі 190 країн, лише близько 50% готові переїхати до іншої країни заради роботи. Це менше за показники 2014-го і 2018 років, коли проводилися попередні дослідження (було 64% і 57% відповідно).

"Обмежувальна політика у сфері трудової імміграції вже ослабила тенденцію до мобільності, — зазначив старший партнер BCG і один з авторів звіту Райнер Штрак. — Пандемія COVID-19 додала нову змінну, змусивши людей обережніше ставитися до міжнародної релокації. А з розвитком дистанційного формату багато хто відчув, що зможе розвивати карʼєру віртуально, без необхідності переїжджати".

Майже в усіх країнах, яким вдалося переміститися вище в першій десятці найпопулярніших місць роботи, виявлено порівняно невелику кількість випадків COVID. До них належать Канада, Австралія (третє місце серед найпопулярніших напрямків еміграції заради роботи) і Японія (шосте місце). Окрім цього, дві країни з Азійсько-Тихоокеанського регіону, які отримали схвалення світової спільноти за успіхи у сфері охорони здоровʼя, — Сінгапур і Нова Зеландія — уперше опинилися в рейтингу.

Занепокоєння щодо боротьби з коронавірусом у Європі призвело до зниження популярності багатьох напрямків еміграції заради роботи. Німеччина і Франція опустилися на два рядки в рейтингу BCG і The Network, а Італія і Іспанія випали з першої десятки.

Водночас 57% учасників опитування заявили про переваги дистанційної зайнятості в іноземній компанії, і серед цих респондентів США опинилися на першому місці, відтіснивши Канаду.

Як писала "ДС", Україна посіла 64 місце зі 134 в рейтингу, який вираховує іноваційний та технологічний потенціал держав світу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua